Samsung Z3 Satışa Çıkıyor!

Tizen işletimli Samsung Z3, Hindistan'dan sonra Avrupa ve Rusya arenasına da çıkıyor! Peki, Tizen’li Z3 Türkiye’de satışa sunulacak mı? İşte cevabı ve Z3'ün özellikeri...
16 Ocak 2016 15:58
Samsung Z3 Satışa Çıkıyor!
Samsung’un 2015’in sonlarına doğru tanıttığı yeni akıllı telefonu Z3, yeni pazarlara yelken açıyor. Samsung’un kendi işletim sistemi olan Tizen’i kullanan Z3’ün ilk etapta Hindistan’da satışa sunulacağı belirtilmişti.
 
Hindistan’da 130 dolarlık fiyat etiketiyle satışa sunulan Z3, şimdiyse Avrupa ve Rusya’da satışa çıkmaya hazırlanıyor.
 
 
Samsung Z3 Özellikleri
 
5 inçlik HD Super AMOLED ekrana sahip olan Samsung Z3, Spreadtrum'un 4 çekirdekli ve 1.3GHz hızındaki çipsetini kullanıyor. 1GB RAM barındıran telefon 8MP arka ve 5MP ön akermaya sahip. 2600mAh batarya, çift simkart desteği ve MicroSD kart ile 8GB depolama alanını genişletebildiğiniz telefonun en önemli yanı ise Tizen OS kullanması. 
 
 
 
 
 
Samsung Z3, Avrupa'ya açılıyor
 
Samsung’tan yapılan açıklamada, Tizen’li Z3 modelinin 2016’nın ilk çeyreğinde 10 Avrupa ülkesinde satışa sunulacağı belirtildi. Samsung bu 10 ülkenin isimlerini ise henüz açıklamış değil.
 
Mobil işletim sistemi pazarında yüzde 1.7’lik payı bulunan Windows’un ardından 4. sırada yer alan Tizen’in, Samsung Z3 ile ne kadar ilgi çekeceği ise merak konusu.
 
Öte yandan, Samsung Z3’ün Türkiye’de satışa sunulup sunulmayacağı ise henüz netlik kazanmış değil. Fakat Samsung’un, Avrupa pazarındaki birçok modelini ülkemizde de satışa sunduğunu düşündüğümüzde, Z3’ün önümüzdeki aylarda Türkiye’de de resmi olarak kullanıcılara sunulması pek de sürpriz olmayacaktır.
shiftdelete
785205
Bu haberler ilginizi çekebilir