Samsung, Yeni Sanal Gerçeklik Gözlüğü Çıkaracak!

Samsung, yeni nesil sanal gerçeklik gözlüğü üretmek için düğmeye bastı. Gelen bilgilerde, Samsung'un akıllı telefonlar olmadan da kullanılabilen sanal gerçeklik gözlüğü üzerinde çalışmaya başladığı yer aldı.
02 Mart 2017 21:06
Samsung, Yeni Sanal Gerçeklik Gözlüğü Çıkaracak!
Samsung da akıllı telefonlara ihtiyaç duymadan çalışabilen yeni bir sanal gerçeklik başlığı üzerinde çalışmaya başladı. Raporlara göre firma yeni VR çözümünde Exynos 9'un gücünü kullanacak.
 
 
Akıllı telefonsuz sanal gerçeklik dönemi
 
Samsung tarafından piyasaya sürülen Exynos 9 işlemcilerin, Mali-G71'in de desteğini arkasına alarak sanal gerçeklik konusunda oldukça başarılı olduğunu hemen hatırlatalım.
 
 
Bunun temel sebeplerinden biri de işlemcinin sanal gerçeklikte yaşanan gecikmeleri minimize etmesi ve interaktif olmayan sanal gerçeklik uygulamalarında (360 derecelik videolar gibi.), içerisinde yer alan video decoder (çözücü) sayesinde etkileyici bir performans sağlaması.
 
 
Kısacası Exynos 9 ile birlikte Samsung'un artık akıllı telefona bağımlılığı da sona ermiş oluyor diyebiliriz. Şimdilik cihazla ilgili gelen tüm bilgiler de bunlar. Yakın bir zamanda yeni sanal gerçeklik başlığı hakkında çok daha fazla haber almaya başlayacağımızı düşünüyoruz.
 
shiftdelete
24356
Bu haberler ilginizi çekebilir