Samsung Telefonların Dokunmatik Yüzeyi Artıyor

İşte Samsung'un yeni patenti: Yeni model Edge telefonlarının yan ve arka kısımlarına dokunmatik yüzey eklenecek. Tüm detaylar haberimizde..
22 Temmuz 2015 13:21
Samsung Telefonların Dokunmatik Yüzeyi Artıyor
Samsung tarafından 2014 yılında alındığı ortaya çıkan yeni bir patent dokunmatik telefonlar için yepyeni bir tasarımın yolda olduğunu gösteriyor. Görünüşe göre Samsung, Edge model akıllı telefonlarının yan ve arka kısımlarına dokunmatik yüzey eklemek istiyor.
 
Galaxy S6 Edge ve Note 4 Edge yeni tasarımlarıyla oldukça ilgi toplamıştı. Akıllı bildirimleri ve arayanın kim olduğunu öğrenmemizi sağlayan flaş renkleri bu telefonların ekranlarındaki kıvrımlı kısımlardan görebilirken, Samsung bu ilginç tecrübeyi bir adım daha ileri taşımayı hedefliyor. U.S. Patent & Trademark Office (USPTO) tarafından paylaşılan bilgi sayesinde ortaya çıkan Samsung'un dokunmatik yüzeyleri artırma planlarının henüz deneme aşamasında olduğunu söyleyebiliriz.
 
 
Bu dokunmatik yüzeylerin kullanıcılara yepyeni bir akıllı telefon kullanım tecrübesi yaşatacağı söyleniyor. Bunlara örnek olarak kenar dokunmatik yüzeyde elimizi kaydırarak sesi yükseltip azaltabileceğiz. Bunun yanında Samsung'un oldukça ilginç bir tecrübe olması muhtemel olan arka dokunmatik yüzeyler sayesinde yazma işlemine avuç içimizin de dahil olması gibi bir planı var. Böyle bir durumda da ekranda göreceğimiz sanal klavyenin şu an kullandığımız klavyelerden çok daha farklı olacağı söyleniyor.
 
Henüz konsept aşamasında olan bu tasarım mobil teknoloji dünyasında gözle görülür bir heyecan yaratmışa benziyor.
shiftdelete
791932
Bu haberler ilginizi çekebilir