Samsung Sorunlardan Kurtulamıyor!

Note 7 sıkıntısını yeni yeni atlatan Samsung’un başına bu sefer de göz bebeği olan Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge’den farklı bir sorun gelebilir.
01 Ocak 2017 21:59
Samsung Sorunlardan Kurtulamıyor!
Bu yıl Galaxy Note 7'de yaşanan pil sorunu sebebiyle büyük bir zarara uğrayan firma, şimdi de Galaxy S7'deki donanımsal sorun ile karşı karşıya kaldı. Kullanıcı şikayetlerine bakılırsa durum ciddi görünüyor. 
 
Arka kamera durduk yere parçalanıyor
 
Sorun ile karşılaşan kullanıcıların tümü, arka kamera lensinin hasara sebep olacak hiç bir şey yapmadan parçalandığını belirtiyorlar. Yani kamera camı kendi kendine parçalanabiliyor. 
 
 
Apple ve Samsung gibi büyük şirketlerin ürettikleri  amiral gemisi modellerinde zaman zaman sorunlar yaşanabiliyor. Ama bu sorunlar satılan cihazların çok az bir bölümünü etkiliyorsa işin içinden çıkmak kolay. Tabi sorunlar Galaxy Note 7 gibi bir boyutta ise üretimi durdurup bütün cihazları geri çağırmaktan başka çare kalmıyor. 
 
Samsung kullanıcı hatası diyor 
 
Redmonpie'nin haberine göre Samsung Forumlarındaki kullanıcı şikayetlerine göre Galaxy S7 ve S7 Edge modellerinde fabrika hatası kamera lensi sorunu olduğu açık. Bu sorunun ne kadar cihazı etkilediği belli değil. 
 
 
Samsung, Galaxy Note 7 için hala bedel ödediğinden dolayı Galaxy S7 kamera lensi konusunu çözerken zarar etmek istemiyor. Şirket,  sorunu kullanıcı hatası olarak görüyor. Kamera lensini değiştirmek için 70 $ ücret talep ediyor. Şirket tavrından ısrar ederse yakında bir dava ile karşı karşıya kalabilir.
 
shiftdelete
368430
Bu haberler ilginizi çekebilir