Samsung son çeyrekte rekor kırdı

Her üç aylık mali dönemde akıllı telefon satışlarını artırmayı başaran ve pazardaki liderliğini kimseye bırakmayan Samsung, 3. çeyrek raporlarında da rekor satışlar açıkladı.
26 Ekim 2013 15:12
Samsung son çeyrekte rekor kırdı
30 Eylül tarihinde sona eren üçüncü çeyrek sonuçlarına göre Samsung 7.76 milyar dolar net kar elde ederken geçen yıl aynı çeyrekte 6.2 milyar dolar net kar elde edilmişti. Bu firma için yeni bir rekor zira önceki çeyrekte 7.2 milyar dolar net kar elde edilmişti. Firmanın faaliyet karı 9 milyar dolar olurken önceki çeyreğe göre yüzde 26 artış yaşandı.
 
Firmanın toplam geliri 55 milyar dolar oldu. Rekor karlarla birlikte kasadaki nakit birikimi ise 47 milyar dolara yükseldi.
 
Analiz uzmanları firmanın 85-89 milyon arasında akıllı telefon satışı gerçekleştirdiğini tahmin ediyor. Ancak en fazla satış alt seviye segmentte yaşanıyor ve bu da kar marjını düşürüyor. Samsung, üst seviye akıllı telefon pazarında fiyat düşüşü nedeniyle sıkıntılar yaşadığını belirtiyor ve bu da sonraki çeyrek sonuçlarına etki edebilir. 
 
Firmanın mobil cihaz bölümü kar açısından biraz yavaşlasa da toplam karın yüzde 66'sını elinde tutuyor. Galaxy Gear akıllı saatinden de kısa dönemde gelir tablolarına katkı beklenmiyor. Son çeyrekte firmanın yongaseti bölümü de gelirlere önemli katkılar yaptı. 
donanimhaber
Etiketler : İstatistikler , Samsung
7285
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Appleın 60 inçlik TVsi Ortaya Çıktı!

  Apple'ın 60 inçlik TV'si Ortaya Çıktı!

  Apple'ın yeni 60 inç ekrana sahip TV'si ortaya çıktı. İşte yeni TV'nin ilk detayları...
 • İşte Nikon D850!

  İşte Nikon D850!

  Nikon'nun yeni DSLR fotoğraf makinesi D850 ortaya çıkıtı. İşte D850'nin özellikleri fiyatı...
 • Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Almaya'da araştırmacılar güneş ışığından elektrik üreten güneş gözlüğü tasarlandı. İşte haberin ayrıntıları...
 • Samsungdan Milyonluk Televizyon!

  Samsung'dan Milyonluk Televizyon!

  Samsung, 88 inç büyüklüğündeki dev Q9 televizyonunu satışa sundu. Dev televizyonun fiyatı ile lüks bir ev satın alınabilir.
 • İşte Apple HomePodun Özellikleri!

  İşte Apple HomePod'un Özellikleri!

  Apple'ın WWDC 2017 etkinliği kapsamında tanıtımını gerçekleştirdiği, akıllı hoparlörü HomePod'un özellikleri sizlerle paylaşıyoruz.
 • Spotify Kullanucı Sayısı Appleı Katladı!

  Spotify Kullanucı Sayısı Apple'ı Katladı!

  Spotify'in Mart ayında açıklanan kullanıcı rakamları 50 milyon civarında idi. Yeni gelen açıklamaya göre kullanıcı sayısı Apple Music'in kullanıcı sayısının iki katından daha fazla.
 • Jeff Bezosun Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Jeff Bezos'un Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Uzun süre dünyanın en zengin insanı olma unvanını sürdüren Bill Gates'i geride bırakarak bu koltuğun sahibi olan Jeff Bezos'un liderliği uzun sürmedi. 8 saat sonra dünyanın en zengin ismi tekrar Bill Gates oldu.
 • Jeff Bezos, Bill Gatesi Geride Bıraktı!

  Jeff Bezos, Bill Gates'i Geride Bıraktı!

  Uzun süre dünyanın en insanı unvanını elinde bulunduran Bill Gates, artık dünyanın en zengin insanı değil. Bu koltuğun sahibi artık Jeff Bezos. İşte Amozon'un kurucusu Jeff Bezos'un serveti...
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama