Samsung Pazar Payını Kaptırıyor mu?

Mobil OLED pazarının en büyük pay Samsung'un. Apple, iPhone X'teki panelleri Güney Koreli dev şirketten tedarik ediyor. LG de OLED panel üretimine başlayınca tedarikçi pazarında ciddi bir hareketlilik söz konusu.
18 Ekim 2017 18:40
Samsung Pazar Payını Kaptırıyor mu?
 
LG'nin ilk parti OLED panelleri Çinli şirketlere gönderildi
 
Son haberlere göre LG, Gumi'de bulunan E5 tesisinde OLED üretimine başladı ve ilk partiyi Çinli telefon şirketlerine gönderdi. LG'nin ayrıca 2019'da E6 tesisinde iPhone için OLED üretimi yapması bekleniyor. Diğer yandan Japan Display ve Foxconn'un da önemli atılımları var. Piyasaya gözlemcileri iki sene içinde OLED panel üretiminde önemli gelişmeler olacağına inanıyor.
 
Diğer yandan Apple, Samsung'a olan bağımlılıktan kurtulmak için diğer üreticilerle görüşmeler halinde. Son olarak Apple'ın, LG'nin OLED üretimi için yatırım yapmayı planladığı da belirtildi.
 
Tabii ki Samsung kapalı kapılar arkasında atılımlar yapmaya devam ediyor. Koreli şirketin bükülebilir OLED panel dışında, yeni bir OLED teknolojisi üstünde çalıştığı ve üretimde yeni çözümler geliştirdiğine dair bir takım söylentiler var.
 
Önümüzdeki seneler içinde tedarik zincirinde savaş bir hayli kızışacak görünüyor.
 
 
 
teknokulis
Etiketler : Display , Foxconn , iPhone X , LG , OLED , Samsung
946901
Bu haberler ilginizi çekebilir