Samsung, Patlamayan Batarya Üretecek!

Samsung, Galaxy Note 7'deki yaşadığı sıkıntılardan sonra patlamayan pil üzerindeki çalışmalarına hız vermişe benziyor.
01 Temmuz 2017 17:11
Samsung, Patlamayan Batarya Üretecek!
Galaxy Note 7 faciasının izlerini silmek için çalışmalarına hız kesmeden devam eden ve yeni Galaxy S8 serisini kullanıcılar ile buluşturan Samsung, yaşadığı sıkıntıların tekrarlanmaması için köklü çözümler üzerinde çalışıyor.
 
Akıllı telefon üretim hattında 8 aşamalı pil güvenlik kontrolü uygulamasına geçiş yaparak yeni kontrol mekanizmalarını hayata geçiren Teknoloji devi, bununla sınırlı kalmak istemiyor.
 
Samsung'un patlama riskini neredeyse tamamen ortadan kaldıran katı hal pilleri telefonlarında kullanmak için çalışmalara başladığı ortaya çıktı.
 
Samsung, katı hal pilleri kullanmak istiyor!
 
Lityum iyon piller günümüzde popüler olarak kullanılıyor olsa da, maalesef bazen aşırı ısınma ve patlama olayları ile gündeme gelebiliyor.
 
 
 
 
Korea Herald'a konuşan üst düzey bir Samsung yöneticisi tarafından yapılan açıklamaya göre, katı hal piller üzerinde çalışan şirketin akıllı telefonlarında bu teknolojiyi kullanması iki veya üç yıl gibi oldukça kısa bir süre içerisinde mümkün hale gelecek.
 
Lityum iyon'da yer alan sıvı elektrolitten arındırılan katı hal pilleri, hücrelerinde sıvıya yer vermediği için daha küçük ve hafif yapılarda üretilebiliyor.
 
Böylece günümüzde kullanılan pillere göre çok daha güvenli olan katı hal piller, otomobil ve elektronik üreticilerinin önümüzdeki yıllarda gözdesi haline gelecek.
 
shiftdelete
315708
Bu haberler ilginizi çekebilir