Samsung OLED Televizyonunu Tanıttı

Akıllı televizyon pazarının en büyük aktörü Samsung, CES’ te 55 inçlik yeni Süper O LED televizyonunu tanıttı. Tek parça camdan oluşan ve Samsung ’a özel Süper O LED teknolojisini kullanan televizyon bu sayede üst düzey görüntü kalitesi ve göz alıcı bir incelik sunuyor...
09 Nisan 2014 18:59
Samsung OLED Televizyonunu Tanıttı

Televizyona “Süper” adının verilmesinin arkasındaki Süper OLED teknolojisi, her OLED pikselinin altında kendi ışığını yayan RGB piksellerin bulunmasından ötürü renk filtresine olan ihtiyacı ortadan kaldırıyor. Teknoloji aynı zamanda siyah ve tonlarını daha belirgin bir şekilde ortaya çıkarıyor, bu sayede en karanlık sahnelerde dahi detayların kaybolmadığı görüntüler elde ediliyor. Kendi kendine ışık yayan RGB alt piksellerin herhangi bir arka aydınlatmaya ihtiyaç duymaması da televizyonun standart LED’lere kıyasla çok daha hafif ve ince olmasını sağlıyor.

 

GELİŞMİŞ KONTROL SEÇENEKLERİ

 

Samsung, Smart Interaction adını verdiği yeni teknolojiyle televizyon kullanımına da önemli yenilikler getiriyor. Uzaktan kumandanın işlevlerini tamamlayan sesle kontrol, hareketle kontrol ve yüz tanıma özellikleriyle, kullanıcılar televizyonu açıp kapatabiliyor; ses seviyesini ayarlayabiliyor veya komut vererek istedikleri uygulamayı çalıştırabiliyor. Bu teknolojiyle, tarayıcıda aramak istenen şeyler söylenerek arama yapılabiliyor. Süper O LED’in ön yüzündeki kamera, yüz tanıma ve hareket algılama fonksiyonlarını yerine getiriyor. Yerleştirilen gürültü engelleme teknolojisine sahip iki mikrofon ise yüksek bir doğruluk oranıyla sesleri tanıyor.

 

 

ÇİFT ÇEKİRDEKLİ İŞLEMCİ

 

55 inçlik Süper OLED, Samsung’ un yeni çift çekirdekli işlemcisini kullanıyor. Bu sayede kullanıcılar televizyon üzerinde birden fazla uygulamayı aynı anda kullanabiliyor ve çok daha hızlı ve sorunsuz bir internet deneyiminden yararlanıyor. Geliştirilen internet tarayıcı, sekmeli gezinti imkanı sunuyor. Elden geçirilen akıllı televizyon ara yüzü Smart Hub ise Samsung ’a özel Family Story, Fitness ve Kids gibi fonksiyonlarla her kullanıcıyı televizyonla daha çok zaman geçirmeye davet ediyor. Yine Samsung ’a özel bir imkan olan AllShare Play, akıllı telefon, tablet, fotoğraf makinesi, bilgisayar ve televizyonlardaki içeriğin bulut üzerinden paylaşmasını ve yönetilmesini sağlıyor. Kullanıcılar, destekleyen cihazlardaki içeriği kablosuz olarak akıllı televizyonlarından görüntüleyebiliyor.

 

255879
Bu haberler ilginizi çekebilir