Samsung OLED Televizyonunu Tanıttı

Akıllı televizyon pazarının en büyük aktörü Samsung, CES’ te 55 inçlik yeni Süper O LED televizyonunu tanıttı. Tek parça camdan oluşan ve Samsung ’a özel Süper O LED teknolojisini kullanan televizyon bu sayede üst düzey görüntü kalitesi ve göz alıcı bir incelik sunuyor...
09 Nisan 2014 18:59
Samsung OLED Televizyonunu Tanıttı

Televizyona “Süper” adının verilmesinin arkasındaki Süper OLED teknolojisi, her OLED pikselinin altında kendi ışığını yayan RGB piksellerin bulunmasından ötürü renk filtresine olan ihtiyacı ortadan kaldırıyor. Teknoloji aynı zamanda siyah ve tonlarını daha belirgin bir şekilde ortaya çıkarıyor, bu sayede en karanlık sahnelerde dahi detayların kaybolmadığı görüntüler elde ediliyor. Kendi kendine ışık yayan RGB alt piksellerin herhangi bir arka aydınlatmaya ihtiyaç duymaması da televizyonun standart LED’lere kıyasla çok daha hafif ve ince olmasını sağlıyor.

 

GELİŞMİŞ KONTROL SEÇENEKLERİ

 

Samsung, Smart Interaction adını verdiği yeni teknolojiyle televizyon kullanımına da önemli yenilikler getiriyor. Uzaktan kumandanın işlevlerini tamamlayan sesle kontrol, hareketle kontrol ve yüz tanıma özellikleriyle, kullanıcılar televizyonu açıp kapatabiliyor; ses seviyesini ayarlayabiliyor veya komut vererek istedikleri uygulamayı çalıştırabiliyor. Bu teknolojiyle, tarayıcıda aramak istenen şeyler söylenerek arama yapılabiliyor. Süper O LED’in ön yüzündeki kamera, yüz tanıma ve hareket algılama fonksiyonlarını yerine getiriyor. Yerleştirilen gürültü engelleme teknolojisine sahip iki mikrofon ise yüksek bir doğruluk oranıyla sesleri tanıyor.

 

 

ÇİFT ÇEKİRDEKLİ İŞLEMCİ

 

55 inçlik Süper OLED, Samsung’ un yeni çift çekirdekli işlemcisini kullanıyor. Bu sayede kullanıcılar televizyon üzerinde birden fazla uygulamayı aynı anda kullanabiliyor ve çok daha hızlı ve sorunsuz bir internet deneyiminden yararlanıyor. Geliştirilen internet tarayıcı, sekmeli gezinti imkanı sunuyor. Elden geçirilen akıllı televizyon ara yüzü Smart Hub ise Samsung ’a özel Family Story, Fitness ve Kids gibi fonksiyonlarla her kullanıcıyı televizyonla daha çok zaman geçirmeye davet ediyor. Yine Samsung ’a özel bir imkan olan AllShare Play, akıllı telefon, tablet, fotoğraf makinesi, bilgisayar ve televizyonlardaki içeriğin bulut üzerinden paylaşmasını ve yönetilmesini sağlıyor. Kullanıcılar, destekleyen cihazlardaki içeriği kablosuz olarak akıllı televizyonlarından görüntüleyebiliyor.

 

294352
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Uygun Fiyatlı Xiaomi Mi VR Play 2 Piyasaya Çıkıyor!

  Uygun Fiyatlı Xiaomi Mi VR Play 2 Piyasaya Çıkıyor!

  Xiaomi'nin yeni sanal gerçeklik gözlüğü Mi VR Play 2 piyasaya çıkıyor. Oldukça uygun fiyatlı olma özelliği dikkatleri üzerine çeken Mi VR Play 2'in özelliklerine ve fiyatına birlikte bakalım.
 • Xiaomi, Yeni VR Aksiyon Kamerası YI 4K+ı Tanıttı!

  Xiaomi, Yeni VR Aksiyon Kamerası YI 4K+'ı Tanıttı!

  Xiaomi, CES 2017'de duyurduğu yeni VR aksiyon kamerası YI 4K+'ı tanıttı. 4K ile 60 FPS anı yakalayabilen VR sınıfı kamera, oldukça iddialı görünüyor...
 • Samsungun Yeni Aksesuarı DeX!

  Samsung'un Yeni Aksesuarı DeX!

  Samsung, Galaxy S8'ın yanında tanıtımını yaptığı aksesuarlardan biri de DeX'ti. Aksesuarlar arasında en çok merak edilenlerden biri de DeX'ti. Galaxy S8'i mini bir bilgisayara dönüştüren DeX'e yakından bakalım.
 • İşte Samsung Gear 360(2017)!

  İşte Samsung Gear 360(2017)!

  Samsung, Galaxy S8'in yanında yeni aksesuarlarını da tanıttı. Onlardan bir de Gear 360 kamerasının 2017 model versiyonu. İşte Gear 360 ile ilgili tüm detaylar...
 • Logitech UE Wonderboom!

  Logitech UE Wonderboom!

  Logitech UE Wonderboom kablosuz hoparlör tanıtıldı. Logitech'in suya dayanıklı yeni kablosuz hoparlörü, 360 derece ses verebilme özelliğine sahip. İşte Wonderboom'um fiyatı ve özellikleri...
 • Asus ROG, Strix Oyuncu Bilgisayarını Duyurdu!

  Asus ROG, Strix Oyuncu Bilgisayarını Duyurdu!

  Asus Republic of Gamers, Strix GD30 masaüstü oyuncu bilgisayarını duyurdu. İşte Strix GD30'un tüm detayları...
 • Samsungdan Müthiş Cep Saati!

  Samsung’dan Müthiş Cep Saati!

  Samsung’dan müthiş cep saati konsepti! İşte o görüntüler...
 • Dellden 8K Çözünürlüklü Monitör!

  Dell'den 8K Çözünürlüklü Monitör!

  Dell’in 8K çözünürlüklü yeni monitörü ön siparişlerle satışa sunuldu. Dell'in yeni 8K çözünürlüklü monitörünün fiyatını duyunca inanamayabilirsiniz!
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama