Samsung OLED için Milyarları Gözden Çıkardı!

Samsung'un bu yıl içerisinde OLED teknolojisini daha da ileri götürmek amacıyla önemli hamleler yapması öngörülüyor. Firma en az 8 milyar Dolar yatırımı OLED için akıtacak gibi görünüyor.
03 Nisan 2017 13:37
Samsung OLED için Milyarları Gözden Çıkardı!
Firmalar tek tek OLED'e dönüyor!
 
Son olarak firmanın OLED panellerin gelişimi için bu yıl tam 8.9 milyar Dolar para harcamayı hedeflediği haberleri internette dolaşmaya başladı. Apple'ın iPhone 8 ile birlikte LCD'yi bırakıp OLED panellere tam anlamıyla geçiş yapacak olması da bu iddiaları güçlendiriyor.
 
Samsung'un ürettiği OLED panellerin de bir hayli revaçta olduğunu göz ardı etmemek gerek. Zira yalnızca Apple ve Samsung değil, Çinli birçok akıllı telefon üreticisinin de bu yıldan itibaren akıllı telefonlarında OLED panelleri kullanacağı iddia ediliyor.
 
Son olarak da Samsung ile Apple'ın, Samsung tarafından üretilen OLED panellerinin iPhone'larda kullanımı için bir anlaşma yaptıklarını da belirtelim. Anlaşmanın 160 milyon ünitelik bir üretimi kapsadığını ve sonrasında nasıl bir yol izleneceğinin henüz bilinmediğini de belirtmemiz gerekiyor.
 
Apple'ın Samsung'dan 60 milyon adet OLED paneli 4.3 milyar Dolar ödeyerek satın aldığının da altını çizelim.
shifdelete
Etiketler : Apple , iphone , LCD , OLED , Samsung
804080
Bu haberler ilginizi çekebilir