• Anasayfa
  • Mobil
  • Samsung mobil cihazlarında boyut değişikliğine gidiyor!

Samsung mobil cihazlarında boyut değişikliğine gidiyor!

Phablet adı verilen segmenti Galaxy Note akıllı telefonu ile başlatan ve büyük ekranlı akıllı telefonların bir nevi öncüsü olan Samsung, bu yıl başında da tablet segmentinde boyut çıtasını yukarı çekmişti.
26 Ocak 2014 17:03
Samsung mobil cihazlarında boyut değişikliğine gidiyor!
Firma çeyrek yıl tablolarını açıkladığı yatırımcı konferansında, mobil cihaz pazarına dair planlarını paylaştı. Firma mobil cihazların geldiği boyutları yeterli görmüyor ve bunu biraz daha artırmak niyetinde. 
 
Bu yıldan itibaren firmanın ağırlık vereceği akıllı telefonlar 5-6 inç arasında olacak. Firmanın rağbet gören Phablet sınıfına yeni üyeler ekleyeceği anlaşılıyor. Henüz tanıtılmayan 5 inçlik Galaxy Grand Neo, 5.5 inçlik Galaxy Note 3 Neo modelleri görünüşe göre bu stratejinin bir ürünü olacak. 
 
Tablet segmentinde ise firma 20 inçe kadar çıkmayı planlıyor. Bu tabletler ayrı bir sınıfın da öncüsü olacak. Firma ayrıca bu yıl Galaxy Tab ailesinin farklı versiyonlarını modifiye ederek satışa sunacağını da sözlerine ekledi. 
 
Daha yılın ilk ayında olmamıza rağmen 5 farklı tablet modeli lanse eden Samsung'un, bu açıklamalarla sayıyı daha da atıracağı anlaşılıyor. Bir süre önce iki farklı tablet modeli bilgisi internete sızdırılmıştı. Bu da bu açıklamaları teyit eder nitelikte. Ancak tahminler sadece Android platformu için değil Windows 8 platformu için de bu modellerin geliştirildiği yönünde. 
donanimhaber
19182
Bu haberler ilginizi çekebilir