Samsung kolunuz için telefon üretecek

Samsung Electronics Co. gelecek aylarda piyasaya telefon işlevi olan yeni bir akıllı saat sürmeyi planlıyor.
25 Mayıs 2014 19:21
Samsung kolunuz için telefon üretecek
Şirketin planlarına yakın kaynakların verdiği bilgilere göre Samsung'un saat-telefonu bir akıllı telefona bağlı olmadan arama yapıp çağrı alabilecek. Şu an piyasada bulunan akıllı saatlerin birçoğunda bu özellik bulunmuyor. Akıllı saat aynı zamanda e-posta gönderme, fotoğraf çekme ve GPS özellerine de sahip olacak.
 
Yeni akıllı saati Haziran-Temmuz aylarında piyasaya sürmeyi planlayan Güney Koreli teknoloji devi şu an piyasanın bir numaralı akıllı telefon satıcısı konumunda.
 
Konuya yakın kaynaklar, yeni cihazın isminin ne olacağı ya da aramaları yapmak için cihazı ağız bölgesine yaklaştırmak gerekip gerekmeyeceği hakkında bir bilgi vermedi.
 
Giyilebilir cihazların başlattığı çılgınlık yeni bir ticaret alanı da oluşturdu. Google'dan ZTE Corp.'a kadar birçok şirket akıllı saat üretmeyi planlıyor. Samsung'un akıllı telefonlar alanındaki en büyük rakibi olan Apple'ın da bu yıl satışa bir akıllı saat sunması bekleniyor.
 
Samsung'un şu an piyasada bulunan dört akıllı saat modelinin tamamının internete bağlanmak ya da arama yapabilmek için bir akıllı telefona bağlanması gerekiyor.
 
Birçok analist akıllı telefonların halen önemli bir iş alanı olmadığını düşünüyor. Seul'de faaliyet gösteren IBK Menkul Değerler'den Lee Seung-woo konu hakkında, "İnsanların neden akıllı telefon alma ihtiyacı duyacağına dair hala soru işaretleri var,"
 
yorumunda bulundu. Akıllı saat piyasasının akıllı telefon piyasasına kıyasla daha zayıf olduğunu savunan analist, "Samsung'un giyilebilir cihazlar piyasasına hakim olması bekleniyor ancak satışların şirket kazancına ciddi bir katkı sağlaması zaman alacak," diye konuştu.
 
Piyasa araştırma şirketi IDC, giyilebilir cihaz sevkiyatının bu yıl 19 milyon adete ulaşmasını, akıllı telefon satışlarının ise yüzde 19,3 artarak 1.2 milyar adete yükselmesini bekliyor.
The Wall Street Journal
15106
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Appleın 60 inçlik TVsi Ortaya Çıktı!

  Apple'ın 60 inçlik TV'si Ortaya Çıktı!

  Apple'ın yeni 60 inç ekrana sahip TV'si ortaya çıktı. İşte yeni TV'nin ilk detayları...
 • İşte Nikon D850!

  İşte Nikon D850!

  Nikon'nun yeni DSLR fotoğraf makinesi D850 ortaya çıkıtı. İşte D850'nin özellikleri fiyatı...
 • Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Almaya'da araştırmacılar güneş ışığından elektrik üreten güneş gözlüğü tasarlandı. İşte haberin ayrıntıları...
 • Samsungdan Milyonluk Televizyon!

  Samsung'dan Milyonluk Televizyon!

  Samsung, 88 inç büyüklüğündeki dev Q9 televizyonunu satışa sundu. Dev televizyonun fiyatı ile lüks bir ev satın alınabilir.
 • İşte Apple HomePodun Özellikleri!

  İşte Apple HomePod'un Özellikleri!

  Apple'ın WWDC 2017 etkinliği kapsamında tanıtımını gerçekleştirdiği, akıllı hoparlörü HomePod'un özellikleri sizlerle paylaşıyoruz.
 • Spotify Kullanucı Sayısı Appleı Katladı!

  Spotify Kullanucı Sayısı Apple'ı Katladı!

  Spotify'in Mart ayında açıklanan kullanıcı rakamları 50 milyon civarında idi. Yeni gelen açıklamaya göre kullanıcı sayısı Apple Music'in kullanıcı sayısının iki katından daha fazla.
 • Jeff Bezosun Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Jeff Bezos'un Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Uzun süre dünyanın en zengin insanı olma unvanını sürdüren Bill Gates'i geride bırakarak bu koltuğun sahibi olan Jeff Bezos'un liderliği uzun sürmedi. 8 saat sonra dünyanın en zengin ismi tekrar Bill Gates oldu.
 • Jeff Bezos, Bill Gatesi Geride Bıraktı!

  Jeff Bezos, Bill Gates'i Geride Bıraktı!

  Uzun süre dünyanın en insanı unvanını elinde bulunduran Bill Gates, artık dünyanın en zengin insanı değil. Bu koltuğun sahibi artık Jeff Bezos. İşte Amozon'un kurucusu Jeff Bezos'un serveti...
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama