Samsung Kırmızı Ekran Güncellemesini Başlattı!

Samsung'un yeni amiral gemisi Galaxy S8, kırmızı ekran sorunu ile gündemden düşmemişti. Samsung, Galaxy S8'in kırmızı ekran sorunu için güncellemeyi yayınladı.
28 Nisan 2017 10:53
Samsung Kırmızı Ekran Güncellemesini Başlattı!
Samsung'un yeni amiral gemileri Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus piyasaya sürülür sürülmez  "kırmızı renk sorunu" nedeniyle gündeme oturdu. Sebebi bilinmiyor ancak Samsung, bir yazılım güncellemesi aracılığıyla sorunu çözeceğini açıkladı.
 
Güney Koreli şirket, bunun ciddi bir sorun olmadığını ve seçenekler menüsünden panelin rengini ayarlayarak telefonlarının ekranını kırmızıya çevirmekten kaçınabileceğini iddia ediyor. 
 
Bugün Kore'de kullanıcılar Galaxy S8 ve S8 Plus telefonlarının sırasıyla G950NKSU1AQDG ve G950NKSU1AQDG yapı numaraları ile yeni bir yazılım güncellemesi almaya başladığını fark ettiler. 
 
 
 
Yeni güncelleme, kullanıcıların "tam ekran renk dengesi"ni ayarlamalarına olanak tanıyan, Uyarlamalı Ekran modu adında yepyeni bir ayar seçeneği ekledi. Yeni ayar, kırmızı renk sorununun Galaxy S8 ve S8 Plus akıllı telefonlarını etkilemesini önlemek için. Üstelik Samsung, Ekran Modu menüsüne Screen Edge Color Balance (Ekran Kenarında Renk Dengesi) denen ek bir seçeneği de ekledi. Bu da tam olarak kullanıcıların panel kenarlarında renk ayarlamasına olanak tanıyor.
 
teknolojioku
176562
Bu haberler ilginizi çekebilir