Samsung Katlanabilir Telefon Çıkartacak Mı?

Son sızıntılara göre gelecek yıl başındaki CES 2016 fuarında Samsung katlanabilir ekranlı akıllı telefonunu görücüye çıkaracak. Project Valley ismindeki projenin ayrıntıları ve tüm sızıntılar haberimizde...
16 Eylül 2015 14:33
Samsung Katlanabilir Telefon Çıkartacak Mı?
Sabit kıvrımlar yerine katlanabilir bir ekran kullanmak şimdiki teknolojilerle oldukça zor bir süreç. Zira bir telefonun devre kartı dahil tüm bileşenlerinin bu katlanabilir yapıya uydurulması gerekiyor. Ayrıca ekranın sürekli katlandığında aşınmasının da önüne geçilmesi şart. 
 
Samsung yeni projesinde AMOLED katlanabilir ekranlar kullanıyor. Uzun ekran tam ortadan katlanırken, aşınmaların önüne geçmek için oksitlenmiş film yerine ekranda metal dokunmatik ağ kullanılıyor. Alt kısımda ise katlama için hiperelastik materyaller yerleştirilmiş. 
 
Samsung katlanabilir telefonunu Snapdragon 820 ve Snapdragon 620 yongasetleri olarak iki versiyon halinde tanıtacak. Versiyonlarda 3GB RAM, microSD kart desteği ve çıkarılamayan batarya bulunacak.
 
Daha önce de söylediğimiz gibi şimdilik tüm bileşenlerin esnek bir yapıda olabileceği dönemde değiliz. Bu bakımdan iddialar doğruysa Project Valley akıllı telefonunun bileşenleri sabit bir noktada toplanmış olacak şekilde katlanabileceğini düşünüyoruz. Muhtemelen batarya da katlanabilir tarzda olacaktır zira Samsung'un da bu yönde çalışmaları mevcuttu.  

donanimhaber
531552
Bu haberler ilginizi çekebilir