Samsung, iPhone X başına ne kadar kazanmış olacak?

Kasım ayında tüketiciyle buluşacak Apple iPhone X modelindeki Samsung üretimi bileşenlerin akıllı telefonun fiyatının yüksek olmasında etkili olduğu düşünülüyor. Bileşen analistleri Samsung'un ne kadar kazanç elde edeceğini hesaplamış durumda.
02 Ekim 2017 23:48
Samsung, iPhone X başına ne kadar kazanmış olacak?
Samsung için her bir iPhone X 110 dolar değerinde!
 
iPhone X bileşenleri arasında en pahalı olanı tahmin edeceğiniz gibi Samsung üretimi olan OLED ekranlar. Bu özel yapım ekran Apple tarafından yapılan isteklere göre üretilmiş. Ayrıca şirket, iPhone modelleri için başka bileşenler de üretmekte.
 
The Counterpoint Technology Market Research analistleri, amiral gemisi iPhone X için batarya ve kapasitörlerin de Samsung üretimi olduğunu belirtiyor. Yapılan araştırmaya göre Samsung, Galaxy S8 için ürettiği parçalardan daha fazla geliri Apple akıllı telefonunun parçalarından elde edecek. Bu rakamsa yaklaşık 4 milyar dolar olarak tahmin ediliyor.
 
Apple tarafından 130 milyon cihaz satılacağı ve Samsung’un 2019 yazına kadar birim başına 110 dolar elde edeceği notlar arasında. Galaxy S8 küresel satışlarının ise 20 aylık süreçte 50 milyon olacağı, ekran ve çipler gibi her bir bileşenden şirketin 202 dolar kazanacağı vurgulanıyor.
 
Kısacası, kendi akıllı telefonu için iPhone ile kıyasla daha fazla bileşen üreten Samsung, böylece her bir satıştan daha fazla gelir elde etmiş olacak. OLED ekranlı üst seviye modelin daha yüksek hacimde satılacak olması ve bileşen satışlarının toplam değerinin bu model için daha yüksek olması bunun sebebi.
shifdelete
Etiketler : Apple , galaxy s8 , iphone , iPhone X , OLED , Samsung
201438
Bu haberler ilginizi çekebilir