Samsung İle Google İşbirliği Yapacak!

Teknoloji devi Samsung yapay zeka için Google ile çalışmak isteğini açıkladı. Bu konuda bakalım ileride ne gibi adımlar atılacak!
26 Ocak 2017 13:01
Samsung İle Google İşbirliği Yapacak!
Yapay zeka geliştirme tutkusu neredeyse Teknolojinin tarihi kadar eskidir. İlk makinelerden bu yana insanoğlu kendisi gibi düşünebilen, yorum yapabilen makineler üretme hayaliyle yaşamış ve bu yönde çaba harcamıştır.
 
Günümüzde ise bu hayale en yakın olan icat, kuşkusuz sesli asistanlardır. Birçok işlevi yerine getirebilecek ölçütte gelişmiş olsalar da, sesli asistanlar maalesef halen hayal edilenin çok gerisindeler.
 
Samsung yapay zekâ için Google ile beraber çalışmak istiyor!
 
Teknolojik gelişmelerin başını çeken sayılı firmalardan olan Samsung, diğer bir teknoloji devi olan Google ile yapay zeka üzerine çalışmak istediğini belirtti.
 
 
Şirketin telefon bölümünün başkanı tarafından yapılan açıklamada, Samsung ve Google’un gelişen yapay zeka pazarında söz sahibi olabilmesi için güçlerini birleştirmesi gerektiğinin üzerinde duruldu.
 
Samsung, Galaxy S8 için çalışıyor!
 
Özellikle rakip firmaların yeni akıllı telefonları için Google ve Amazon ile yaptığı anlaşmalar bir bir duyulmaya başlayınca, zaten S8 için sağlam bir sesli asistan arayışında olan Samsung, anlaşılan o ki geri kalmamak adına çareyi Google ile birlikte çalışmakta bulmuş.
 
Son olarak şunu da belirtmek isteriz ki, yapılan bu açıklamanın ardından umarız bu iki dev güçlerini birleştirir ve ortaya gerçekten akıllara durgunluk verecek bir iş çıkar.
 
 
shiftdelete
869256
Bu haberler ilginizi çekebilir