Samsung Görünmez Tuş Patenti Aldı!

Samsung, akıllı telefonlar için görünmez tuş fonksiyonu için patent alan ilk firma oldu. Tüm detaylar haberimizde...
14 Temmuz 2015 17:33
Samsung Görünmez Tuş Patenti Aldı!
Akıllı telefon pazarındaki yarış tüm hızıyla devam ediyor. Genel itibariyle pazardaki çekişme teknik özellikler ve fiyat üzerinden olsa da kullanıcılar artık üreticilerden daha farklı yenilikler bekliyor.
 
Kullanıcıların bu talebinin farkında olan Samsung "edge" teknolojisiyle rakiplerinin bir adım önüne geçmeyi başarmıştı. Edge ekran teknolojisinin kullanıcılardan olumlu tepkiler alması üzerine yenilik arayışlarına devam eden Samsung'un görünmez tuşlar üzerine bir çalışma gerçekleştirdiği ortaya çıktı.
 
Samsung'un görünmez tuşlar için aldığı patentin taslağına aşağıdan göz atabilirsiniz.
 
 
Samsung'un "Sensör Padler" olarak lanse ettiği bu görünmez tuşlar uygulamalarla optimizasyonlu olarak çalışacak. Örneğin bir oyuna girdiğinizde telefonun kenarlarında yer alacak olan bu tuşları normal konsol kontrolcülerinde yer alan L1-R1 tuşları gibi kullanabileceksiniz.
 
Ya da fotoğraf çekme moduna girdiğinizde bu görünmez tuşların bulunduğu kısma dokunarak fotoğraf ya da video kaydı yapabileceksiniz.
 
Samsung'un bu patenti, Apple'ın geçtiğimiz günlerde aldığı görünmez arka plan kontrolleri temalı patentine benzese de konum ve kullanım itibariyle tamamen farklı bir çizgide duruyor.
 
Bakalım Samsung'un bu yenilikçi hareketleri firmayı zirvede tutmak için yeterli olacak mı? Bekleyip göreceğiz.
shiftdelete
428962
Bu haberler ilginizi çekebilir