Samsung Gear Live hakkında her şey

Samsung'un Android Wear işletim sistemindeki ilk akıllı saati Gear Live resmi olarak tanıtıldı. Cihazın fiyatı ne olacak? Hangi özelliklere sahip? Hepsi haberimizde...
26 Haziran 2014 11:53
Samsung Gear Live hakkında her şey

Google I/O etkinliğine giyilebilir teknolojiler damgasını vururken, en büyük sürprizlerden biri de Samsung cephesinden geldi. Daha önce Gear serisinin tamamını kendi işletim sistemi Tizen'e taşıyarak Android ile bağlarını koparan Samsung, yeni nesil Android Wear platformundaki ilk üç akıllı saatten birini tanıttı: Gear Live.

Etkinlik sırasında büyük ilgi gören Gear Live, büyük ve parlak bir ekrana sahip. Krom çerçevesi ve silikon bir bandı bulunan akıllı saat, tasarım açısından Gear 2'ye oldukça benziyor. Üzerinde herhangi bir tuş bulunmayan Gear Live'ın dahili bir nabız görüntüleyicisi ve kablosuz şarj için alt kısımda bir bölmesi mevcut.

 

 

Özellikler oldukça tanıdık

 

Ekranı 1,63 inç boyutunda olan Gear Live akıllı saatin bilekte duruşu Pebble'ı andırıyor. Cihaz temelde Gear 2'nin Tizen yerine Android Wear işletim sistemiyle çalışan halinden oluşuyor.

 

 

Ne Zaman Piyasaya Çıkacak?

 

Gear Live bugün Google I/O etkinliğine katılanlar tarafından enine boyuna denendi. Katılamayanlar ise ön sipariş verebiliyor. 7 Temmuz günü ilk parti satışı başlayacak olan Samsung Gear Live için yurtdışında belirlenen fiyat etiketinde ise 199 dolar yazıyor.

 

shiftdelete
127460
Bu haberler ilginizi çekebilir