Samsung Gear Live hakkında her şey

Samsung'un Android Wear işletim sistemindeki ilk akıllı saati Gear Live resmi olarak tanıtıldı. Cihazın fiyatı ne olacak? Hangi özelliklere sahip? Hepsi haberimizde...
26 Haziran 2014 11:53
Samsung Gear Live hakkında her şey

Google I/O etkinliğine giyilebilir teknolojiler damgasını vururken, en büyük sürprizlerden biri de Samsung cephesinden geldi. Daha önce Gear serisinin tamamını kendi işletim sistemi Tizen'e taşıyarak Android ile bağlarını koparan Samsung, yeni nesil Android Wear platformundaki ilk üç akıllı saatten birini tanıttı: Gear Live.

Etkinlik sırasında büyük ilgi gören Gear Live, büyük ve parlak bir ekrana sahip. Krom çerçevesi ve silikon bir bandı bulunan akıllı saat, tasarım açısından Gear 2'ye oldukça benziyor. Üzerinde herhangi bir tuş bulunmayan Gear Live'ın dahili bir nabız görüntüleyicisi ve kablosuz şarj için alt kısımda bir bölmesi mevcut.

 

 

Özellikler oldukça tanıdık

 

Ekranı 1,63 inç boyutunda olan Gear Live akıllı saatin bilekte duruşu Pebble'ı andırıyor. Cihaz temelde Gear 2'nin Tizen yerine Android Wear işletim sistemiyle çalışan halinden oluşuyor.

 

 

Ne Zaman Piyasaya Çıkacak?

 

Gear Live bugün Google I/O etkinliğine katılanlar tarafından enine boyuna denendi. Katılamayanlar ise ön sipariş verebiliyor. 7 Temmuz günü ilk parti satışı başlayacak olan Samsung Gear Live için yurtdışında belirlenen fiyat etiketinde ise 199 dolar yazıyor.

 

shiftdelete
924186
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Facebooktan Yeni Bir Patent Daha!

  Facebook'tan Yeni Bir Patent Daha!

  Facebook'un aldığı yeni patent sayesinde artırılmış gerçeklik gözlüğü üzerindeki çalışmasının da detayları ortaya çıktı.
 • Appleın 60 inçlik TVsi Ortaya Çıktı!

  Apple'ın 60 inçlik TV'si Ortaya Çıktı!

  Apple'ın yeni 60 inç ekrana sahip TV'si ortaya çıktı. İşte yeni TV'nin ilk detayları...
 • İşte Nikon D850!

  İşte Nikon D850!

  Nikon'nun yeni DSLR fotoğraf makinesi D850 ortaya çıkıtı. İşte D850'nin özellikleri fiyatı...
 • Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Almaya'da araştırmacılar güneş ışığından elektrik üreten güneş gözlüğü tasarlandı. İşte haberin ayrıntıları...
 • Samsungdan Milyonluk Televizyon!

  Samsung'dan Milyonluk Televizyon!

  Samsung, 88 inç büyüklüğündeki dev Q9 televizyonunu satışa sundu. Dev televizyonun fiyatı ile lüks bir ev satın alınabilir.
 • İşte Apple HomePodun Özellikleri!

  İşte Apple HomePod'un Özellikleri!

  Apple'ın WWDC 2017 etkinliği kapsamında tanıtımını gerçekleştirdiği, akıllı hoparlörü HomePod'un özellikleri sizlerle paylaşıyoruz.
 • Spotify Kullanucı Sayısı Appleı Katladı!

  Spotify Kullanucı Sayısı Apple'ı Katladı!

  Spotify'in Mart ayında açıklanan kullanıcı rakamları 50 milyon civarında idi. Yeni gelen açıklamaya göre kullanıcı sayısı Apple Music'in kullanıcı sayısının iki katından daha fazla.
 • Jeff Bezosun Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Jeff Bezos'un Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Uzun süre dünyanın en zengin insanı olma unvanını sürdüren Bill Gates'i geride bırakarak bu koltuğun sahibi olan Jeff Bezos'un liderliği uzun sürmedi. 8 saat sonra dünyanın en zengin ismi tekrar Bill Gates oldu.
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama