Samsung, Galaxy S9'da 3D Yüz Tanıma Teknolojisini Kullanacak!

Samsung, bir sonraki amiral gemisi Galaxy S9'da iPhone X'de kullanılan 3D yüz tanıma teknolojisini kullanacak. İşte detaylar...
14 Ekim 2017 13:07
Samsung, Galaxy S9da 3D Yüz Tanıma Teknolojisini Kullanacak!
Samsung, mevcut amiral gemilerindeki yüz tanıma sistemi yerine iPhone X’te kullanılan 3D yüz tanıma sistemine geçmek istiyor. Şirketin bu özelliğe sahip ilk telefonu Galaxy S9 olacak.
.
Galaxy S9, 3D yüz tanıma özelliği ile geliyor!
 
Yüz tanıma sistemi Samsung’un halihazırda kullandığı bir sistem. Fakat 2D kameralara dayalı olduğu için fotoğraf ve maskelerle rahatlıkla kandırılabiliyor. Bu da Samsung’un yüz tanımayı temel güvenlik sistemi ve ödeme yöntemi olarak kullanmasına engel oluyor.
 
 
 
 
Galaxy S8 ve Note 8’de iris tarayıcı özelliği olsa bile Samsung’un yüz tanıma sistemini geliştirmek istediği düşünülüyor. KGI analisti Kuo’nun iPhone X’teki TrueDepth kamera sisteminin birçok Android cihaz için ilham kaynağı olacağı iddiası muhtemelen Galaxy S9 ile birlikte gerçek olacak.
 
TrueDepth kameranın içinde yüzü 3D tarayan, resim ile saldırıya uğramayacak güvenli girişler sağlayan minyatür bir Kinect var. iPhone X’in bu kamera özelliğinin Samsung tarafından da kullanılacağı iddia ediliyor. Ice Universe‘e göre, Galaxy S9’un ön kamerası 3D sensöre sahip olacak. Samsung’un yeni kamera sistemini çerçevesiz ekran tasarımını bozmadan ekrana nasıl yerleştireceği şimdilik bilinmiyor.
shiftdelete
16736
Bu haberler ilginizi çekebilir