Samsung Galaxy S8 İşlemcisinin Detayları Sızdı!

Samsung Galaxy S8’in tasarımı ve özellikleri büyük oranda sızmış durumda. Fakat telefonun en önemli öğesi olan işlemciyle ilgili bu zamana dek fazla bir bilgi ortaya çıkmamıştı. İşte yeni detaylar...
03 Ocak 2017 15:07
Samsung Galaxy S8 İşlemcisinin Detayları Sızdı!
Samsung'un bir kaç ay içinde tanıtmayı planladığı Galaxy S8'in özellikleri belli olmaya başladı. Galaxy S8'de işlemci olarak Snapdragon 835 ve Exynos kullanılacak. Qualcomm, Snapdragon 835'i bir kaç hafta önce resmen duyurdu. CES 2017'de detaylı olarak açıklanması beklenen Snapdragon 835'in tanıtımı için hazırlandığı iddia edilen slaytlar Weibo sitesi tarafından ele geçirildi.
 
%27 daha iyi performans sunuyor
 
Snapdragon 835, 10nm Teknolojisi üzerine kurulu olduğu için geçen yılki Snapdragon 820'den %27 daha iyi bir performans sergiliyor. Ayrıca daha enerjik ve daha verimli. Dört çekirdekli işlemci uygulama yükleme süresi, web tarama ve VR gibi işlemlerde %20 daha verimli olduğu için güç tasarrufu sağlıyor. 
 
Slaytlar yeni grafik işlemci biriminin yanı sıra Kryo 280 CP'yi kullanılacağını ortaya koyuyor. Adreno 540 GPU ile 60 kat daha fazla renk ve %25 daha hızlı render imkanı sunacak olacak olan işlemcinin 10-bit 4K 60 fps video oynatma özelliği de bulunuyor. OpenGL ES ve DirectX 12 grafik desteği de işlemcinin diğer özellikleri.
 
Quick Charge 4 ile geliyor
 
Quick Charge 4 (Hızlı şarj teknolojisi) sayesinde %20 daha hızlı pil şarj edilebilecek. 5 dakikalık şarjla 5 saatlik kullanım mümkün olacak. Ayrıca 15 dakikalık şarj işlemi bataryanın %50'si şarj edilebiliyor
 
 
Dahili kamera işlemcisi (ISP), pürüzsüz yakınlaştıma, hızlı otomatik netleme ve daha gerçekçi renkler sunuyor. İşlemci X16 LTE ile  gigabit sınıfı yerleşik LTE modeme sahip dünyanın ilk işlemcisi olacak.
 
Eğer bu bilgiler doğru ise Gakaxy S8'de kullanılacak diğer işlemci olan Exynos da benzer özelliklere sahip olacak demektir. Performans testleriyle ilgili konuşmak için belki erken ama Snapdragon 835'in sızdırılan Geekbench sonuçları performansının iPhone 7'de kullanılan A10 Fusion işlemciden biraz düşük bir performansa sahip olduğunu gösteriyor.
 
A10 Fusion
 
 
 
 
Snapdragon 835 
 
 
shiftdelete
247982
Bu haberler ilginizi çekebilir