Samsung Galaxy S7'de İki Farklı Kamera Olacak

Samsung, Galaxy S7'de iki farklı kamera sensörü kullanacak. Satış pazarına göre telefonlar farklı kameralara sahip olacak. İşte son sızıntılar ve teknik detayları...
02 Kasım 2015 19:49
Samsung Galaxy S7de İki Farklı Kamera Olacak
Samsung, bu yıl satışa sunduğu amiral gemilerinde kullandığı 16 Megapiksellik sensörü Galaxy S7'de kullanmayacağını netleştirmişti.  
 
Samsung geliştirdiği yeni 20 Megapiksel çözünürlüğe sahip 28nm ve 1 mikron seviyesinde ki sensörü ile ışık hassasiyeti yüksek ve düşük güç tüketimine sahip bir sensör ortaya çıkardı. 
 
 
Bu sensöre bağlı kalmak istemeyen Samsung, gözünü Sony'nin Xperia Z5 serisinde kullandığı IMX300 sensöre dikti. Kamera karşılaştırmalarında Xperia Z5'in üst sıralara çıkması ile görüşmelere başlayan Samsung, bölge ve modele bağlı olarak iki farklı sensörü Galaxy S7'de kullanacak.
 
 
Normal şartlarda 25 Megapiksel olduğu söylenen IMX300 sensörün 16:9 geniş fotoğraflar için 20.1 Megapiksel olarak kullanıldığı söylentileri halen devam ediyor. Samsung'da bu sensörü doğrudan 20 Megapiksel olarak lanse edebilir. 0.03 saniye odaklama süresine sahip IMX300, 28nm üretim sürecine sahip.
 
Her iki sensörde standart RGB (kırmızı, yeşil ve mavi) diziliminden farklı olarak RWB yani kırmızı, beyaz ve mavi renk dizilimi kullanılıyor. Böylece daha iyi renk doğruluğu ve ışık hassasiyeti sunuyor.
shiftdelete
269349
Bu haberler ilginizi çekebilir