Samsung Galaxy S7 Parçalarına Ayrıldı

Samsung Galaxy S7, iFixit ekibi tarafından parçalarına ayrıldı ve tamir edilebilirlik puanı belirlendi. Galaxy S7 bozulduğunda tamir etmek ne kadar zor? İşte görsellerle Galaxy S7'nin içi ve tamir edilebilirlik puanı...
09 Mart 2016 18:22
Samsung Galaxy S7 Parçalarına Ayrıldı
Birçok yeni cihazı parçalarına ayıran popüler tamir sitesi iFixit geleneği bozmadı. Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S7’yi paramparça eden site, akıllı telefonun tüm bileşenlerini tek tek listeledi. Cihazı parçalarına ayırma sırasında kullanılan aletleri ve işlem sırasını da paylaşan iFixit ekibi, demontaj işlemini toplam 17 adımda tamamlamış.
 
 
Samsung Galaxy S7 Tamir Edilebilirlik Puanı
 
Parçalarına ayrılan cihazın “tamir edilebilirlik” puanı da iFixit ekibi tarafından belirleniyor. Galaxy S7’nin puanı ortalama puanın altında kalarak 10 üzerinden 3 almış durumda. Bu da demek oluyor ki, Galaxy S7’niz  ileride bozulursa pek kurcalamadan servise götürmek en iyisi.
 
 
Gelelim Galaxy S7’nin parçalarına… Cihazın donanımını oluşturan Exynos 8890 işlemci, Mali T880MP14 grafik kartı, Sony IMX260 sensör, bellek, lens ve diğer tüm bileşenleri fotoğraflarda ayrı ayrı görmek mümkün. 
 
 
Demontaj işleminin tüm aşamalarına buradan ulaşabilirsiniz.
webtekno
116819
Bu haberler ilginizi çekebilir