Samsung Galaxy S7 Ortaya Çıktı

Galaxy S7 yavaş yavaş üretime hazır hale geliyor. Bu sürece önemli sızıntılarla biz de dolaylı olarak dahil oluyoruz. İşte Samsung Galaxy S7'den son sızıntılar...
12 Aralık 2015 19:21
Samsung Galaxy S7 Ortaya Çıktı
Samsung'un yeni amiral gemi modeli ile ilgili iddialar önce duyum olarak başlamışken sonrasında benchmark skorları ve CAD çizimleri şeklinde karşımıza çıkmıştı. Cihazın çıkış tarihi yaklaştıkça kasa bileşenlerine erişim daha kolay oluyor ve bu sayede gerçek görseller internete düşüyor. 
 
Galaxy S7 modelinin Çin'den sızdırılan yeni görselleri kasa yapısı ve bağlantı girişleri ile ilgili detayları gözler önüne seriyor. Görsellerde ilk dikkat çeken USB Type-C girişi. Samsung'un Galaxy S7 ile birlikte USB Type-C standardına geçiş yapacağı düşünülüyordu. Görsel de bu iddiaları doğrular nitelikte. 
 
Diğer bir nokta ise alt kısımda hoparlör ızgarasının kaybolmuş olması. Bağlantı girişi biraz daha kenara yaslanırken, diğer tarafta ise 3.5mm kulaklık girişi yer alıyor. Hoparlörün nereye gittiği ise şimdilik meçhul ancak en iyi ihtimalle arka kısımda kameranın yakın bir noktasına konumlanmış olabilir. 
 
 
Modelin tamamen metal kasa yerine Galaxy S6 serisinde olduğu gibi metal çerçeve ve cam kaplama kombinasyonuna devam edeceği anlaşılıyor. Tüketicilerin beklentisi tamamen metal bir kasa olsa da üretim zorlukları nedeniyle Samsung bu tür bir tasarımda ısrarcı durumda. Yine de pek çok otoriteden övgü almış bir tasarımdan bahsediyoruz. Görünen bir fark köşelerin biraz daha keskinleştirilmiş olması. Bu bakımdan Galaxy S2 hatlarına geri dönülmüş gibi gözüküyor. 
 
Galaxy S7 ile ilgili kesinlik kazanmamış iki nokta çıkarılabilir batarya ve hafıza kartı girişi. Galaxy S6 modelinde bu iki nokta oldukça eleştirilmişti. Yeni amiral gemi modelinde en azından hafıza kartı desteği olabileceği ifade ediliyor ancak görsellerde bununla ilgili bir ayrıntı görünmüyor. 
 
 
Ortaya çıkan kasa ya kılıf üreticilerine gönderilmek için üretilmiş bir örnek veya ilk prototiplerden birisi. İlk şıkta tasarımın artık nihai aşamaya geldiğini söyleyebiliriz. İkinci şık söz konusu ise muhtemelen Samsung, tasarımda bazı oynamalar yapacak ve sonrasında nihai şeklini verecektir.  
donanimhaber
98072
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • BlackBerry KeyOne Tanıtıldı!

  BlackBerry KeyOne Tanıtıldı!

  BlackBerry'nin yeni telefonu QWERTY klavyeli KeyOne tanıtıldı. Android işletim sistemi ile gelecek olan telefona gelin birlikte bakalım. İşte BlackBerry KeyOne özellikleri!
 • Yeni iPad Pro Biraz Gecikebilir!

  Yeni iPad Pro Biraz Gecikebilir!

  Apple'ın yeni nesil tableti iPad Pro meraklılarını biraz üzecek gibi! Apple'ın Mart ayındaki etkinliğinde tanıtılacak olan iPad Pro, tanıtımdan hemen sonra satışa sunulmayacak.
 • Yurt Dışından Getirilen Cihazlara IMEI Kolaylığı!

  Yurt Dışından Getirilen Cihazlara IMEI Kolaylığı!

  Yurt dışından getirilen cihazlarda IMEI kolaylığı geldi. Açıklama Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumundan geldi. Artık, yurt dışından getirilip de ülkemizde değişimi yapılan cihazlara IMEI noktasında kolaylıklar sunulacak.
 • Whatsappı Bilgisayarda Kullanın!

  Whatsappı Bilgisayarda Kullanın!

  Wahatsapı bir bilgisayarda mı kullanmak istiyorsunuz? Peki ama Whatsapp Web nasıl kullanılır? Cevabı haberimizde...
 • Bilgisayardan iPhone İntenetine Bağlanma!

  Bilgisayardan iPhone İntenetine Bağlanma!

  Bilgisayarınızın interneti olmadığında iPhone'unuzun internetini kolaylıkla kullanabilirsiniz. Peki bilgisayardan iPhone internetine nasıl bağlanabiliriz?
 • LG G6dan Üç Farklı Renk Çeneği

  LG G6'dan Üç Farklı Renk Çeneği

  LG, yeni amiral gemisini tanıtmaya hazırlanıyor. Pazar günü yapılacak olan resmi tanıtımda, G6'nın 3 farklı renk seçeneği ile geleceği ortaya çıktı.
 • Apple Artık Garanti Hizmeti Verecek!

  Apple Artık Garanti Hizmeti Verecek!

  Apple, garanti kapsamında olan cihazlara, servis dışında parça değişikliği yapıldığı zaman garanti hizmeti vermiyordu. Ancak yeni gelen bilgilere göre Apple, garanti kapsamı şartlarını biraz esnetecek.
 • LG G6, Tasarımı İle Tam Puan Aldı!

  LG G6, Tasarımı İle Tam Puan Aldı!

  LG'nin yeni amiral gemisi G6 dayanıklılığı ve ergonomisi ünlü endüstriyel tasarımcı Torsten Valeur’dan tam puan aldı. Detaylar haberimizde...
En Çok Okunan Haberler
 • Galaxy S8 Plus Detaylandı!Galaxy S8 Plus Detaylandı!
  Samsung'un 1 ay sonra resmi olarak tanıtması beklenen telefonu Galaxy S8 Plus hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Evan Blass Twitter'dan…
 • iPhonenun Bu Özelliğini Biliyor Muydunuz?iPhone’nun Bu Özelliğini Biliyor Muydunuz?
  iPhone kamerasının her zaman istediğiniz yerden başlamasını ister misiniz? Örneğin kamerayı açtığınızda hep video modunda ya da kare modunda…
 • 32 GBlık iPhone Dönemi Bitiyor Mu?32 GB'lık iPhone Dönemi Bitiyor Mu?
  Apple'ın, onuncu yıla özel çıkaracağı iPhone'larda devrim gibi yeniliklere gideceği iddia ediliyor. Yeni gelen bilgiler ise saklama alanı ile ilgili.…
 • Sony Xperia X 2017 Ortaya Çıktı!Sony Xperia X 2017 Ortaya Çıktı!
  Mobil Dünya Kongresi yaklaştıkça firmaların tanıtım yapacağı ürünlerde netleşmeye başladı. Sony de MWC 2017'de Xperia X 2017 tanıtacağı iddia…
 • iPhone 10. Yıla Özel iPhone İsmi Ne Olacak?iPhone 10. Yıla Özel iPhone İsmi Ne Olacak?
  Apple, yeni amiral gemisini bu yıl tanıtmaya hazırlanıyor. Yeni iPhone'un ismi ile ilgili de bir çok iddia ortaya atıldı. Peki iPhone'un 10. yıl ismi…
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama