Samsung Galaxy S6 AnTuTu’da Test Edildi

Sekiz çekirdekli Exynos 7420 işlemcili Samsung Galaxy S6 versiyonu, AnTuTu'da test edildi. Tüm teknik özellikeri haberimizde...
10 Şubat 2015 16:41
Samsung Galaxy S6 AnTuTuda Test Edildi
Samsung’un beklenen akıllı telefonu Galaxy S6 sonunda AnTuTu'da test edildi.
 
Önce tasarımsal değişiklik dedikoduları paylaşılır, sonrasında teknik özelliklere dair spekülasyonlar gerçekleştirilir ve birkaç düşük çözünürlüklü görsel paylaşımının ardından işler resmiyet kazanmaya başlar. Samsung Galaxy S6’nın Exynos işlemcili varyantı da, bu süreci tamamlamak üzere.
 
 
Geçtiğimiz aylarda gerçekleşen sızdırmaları onaylayan bir biçimde, 4 GB RAM yerine sadece 3GB kapasiteli RAM modülüne sahip olduğu gözlenen cihaz, 5,1 içn büyüklüğünde QHD çözünürlüklü Super AMOLED ekrana sahip olacak. ARMv8 mimarili 64-bit Exynos 7420 işlemcisinden güç alan cihaz, grafik yükünü ise ARM Mali-T760 GPU’ya teslim ediyor.
 
 
Ön yüzünde 5 megapiksellik özçekim kamerası yer alan cihazın arka panelinde ise 20 megapiksel çözünürlüklü bir dijital modül bulunacak. Cihazın fotoğraf kalitesinin yüksek olacağından şüphemiz yok. Bununla birlikte, Exynos 7420’den çok yüksek oyun performansı bekleyenlerin hayal kırıklığına uğrayabileceklerini düşünüyoruz. Nitekim, Exynos 5433 ve Exynos 7420 işlemciler arasındaki performans farkını gösteren grafikler, iki çipsetin birbirine üç aşağı beş yukarı eşdeğer seviyede olduğunu gösteriyor.
technolabs
Etiketler : cep telefonu , Galaxy S6 , Samsung
885403
Bu haberler ilginizi çekebilir