Samsung, Galaxy Gear desteğini yakında 7 cihaza daha sunacak

Samsung akıllı saati Galaxy Gear desteğini ilk olarak Galaxy Note 3 ve Galaxy Note 10.1 2014 cihazlarına sunmaya başlamıştı. Henüz başlayan Android 4.3 güncellemesi ile de Galaxy Gear desteği Galaxy S4 modeline geldi.
26 Ekim 2013 16:38
Samsung, Galaxy Gear desteğini yakında 7 cihaza daha sunacak
Samsung'un bunun ardından Galaxy S3 ve Galaxy Note 2 cihazlarına da Galaxy Gear desteğini sunması bekleniyordu. Ancak Samsung destek kapsamını daha fazla cihaza gneişletmeyi planlıyor.
 
Firmadan yapılan açıklamada Android 4.3 güncellemesi ile Galaxy S4, Galaxy S3 ve Galaxy Note 2 modelleri Galaxy Gear desteğine kavuşacak. Güncellemenin gelecek ay başlarında başlaması bekleniyor. 
 
Galaxy S4 mini, Galaxy S4 Active, Galaxy Mega 5.8, Galaxy Mega 6.3, Galaxy S4 Zoom modellerine ise ayrı bir yazılım güncellemesi ile haftaya Galaxy Gear desteği sunulmuş olacak. 
 
Normalde Android 4.3 sürümü ile birlikte akıllı saat gibi Bluetooth Smart teknolojisi kullanan cihazlara yerleşik destek sunuluyor. Android 4.3 haricinde ise üretici firmaların akıllı telefonlara özel yazılımlar geliştirmesi gerekiyor. Samsung muhtemelen bu 5 modele özel bir yazılım geliştirdi. 
 
Yukarıda sayılan modellere bakıldığında toplamda 10 cihazın Galaxy Gear ile uyumlu hale geleceği görülüyor. Böylece sadece iki modelle uyumlu olduğu için eleştirilen Galaxy Gear akıllı saati kapsama alanını genişletecek ve satışlarına da olumlu etki yapabilecek.  
donanimhaber
705367
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Appleın 60 inçlik TVsi Ortaya Çıktı!

  Apple'ın 60 inçlik TV'si Ortaya Çıktı!

  Apple'ın yeni 60 inç ekrana sahip TV'si ortaya çıktı. İşte yeni TV'nin ilk detayları...
 • İşte Nikon D850!

  İşte Nikon D850!

  Nikon'nun yeni DSLR fotoğraf makinesi D850 ortaya çıkıtı. İşte D850'nin özellikleri fiyatı...
 • Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Almaya'da araştırmacılar güneş ışığından elektrik üreten güneş gözlüğü tasarlandı. İşte haberin ayrıntıları...
 • Samsungdan Milyonluk Televizyon!

  Samsung'dan Milyonluk Televizyon!

  Samsung, 88 inç büyüklüğündeki dev Q9 televizyonunu satışa sundu. Dev televizyonun fiyatı ile lüks bir ev satın alınabilir.
 • İşte Apple HomePodun Özellikleri!

  İşte Apple HomePod'un Özellikleri!

  Apple'ın WWDC 2017 etkinliği kapsamında tanıtımını gerçekleştirdiği, akıllı hoparlörü HomePod'un özellikleri sizlerle paylaşıyoruz.
 • Spotify Kullanucı Sayısı Appleı Katladı!

  Spotify Kullanucı Sayısı Apple'ı Katladı!

  Spotify'in Mart ayında açıklanan kullanıcı rakamları 50 milyon civarında idi. Yeni gelen açıklamaya göre kullanıcı sayısı Apple Music'in kullanıcı sayısının iki katından daha fazla.
 • Jeff Bezosun Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Jeff Bezos'un Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Uzun süre dünyanın en zengin insanı olma unvanını sürdüren Bill Gates'i geride bırakarak bu koltuğun sahibi olan Jeff Bezos'un liderliği uzun sürmedi. 8 saat sonra dünyanın en zengin ismi tekrar Bill Gates oldu.
 • Jeff Bezos, Bill Gatesi Geride Bıraktı!

  Jeff Bezos, Bill Gates'i Geride Bıraktı!

  Uzun süre dünyanın en insanı unvanını elinde bulunduran Bill Gates, artık dünyanın en zengin insanı değil. Bu koltuğun sahibi artık Jeff Bezos. İşte Amozon'un kurucusu Jeff Bezos'un serveti...
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama