Samsung Galaxy Camera 2 kesinleşti

Samsung, lansmanını, CES 2014 fuarı için hazırlamasına rağmen, daha fazla bekleyemedi Galaxy Camera 2 modeline resmiyet kazandırdı.
03 Ocak 2014 10:47
Samsung Galaxy Camera 2 kesinleşti

Samsung'un 2012 yılının sonbahar aylarında duyurduğu Android işletim sistemli ilk dijital fotoğraf makinesı Galaxy Camera, yüksek fiyatı nedeniyle beklenen ilgiyi görmemişti. CES 2014 öncesi Samsung’un Android işletim sistemi ile çalışan fotoğraf makinesinin yeni versiyonu Galaxy Camera 2 resmiyet kazandı.

 

Android 4.3 işletim sistemi üzerinde çalışan Galaxy Camera 2, ilk modelden boyut anlamında büyük farklar içermiyor. 4.8 inçlik LCD ekran ve 16MP çözünürlükte sensörü aynen devam ettiren Samsung, bataryayı 2000mAh gücüne yükseltirken, ağırlığı da 280gr civarına düşürmüş.

 

Cihaza 1.6GHz saat hızında çalışan 4 çekirdekli yeni bir işlemci güç verirken, sistem 2GB RAM ile destekleniyor. Cihaz 21x optik zoom, 120 kare/saniye slow-motion çekim, ayrı otomatik pozlandırma ve otomatik odaklama kontrolleri sunuyor.

 

Cihaz NFC yoluyla akıllı telefonlar ile kolayca içerik paylaşabiliyor. Ayrıca kamera ayarlarına yönelik daha fazla uygulama mevcut. Galaxy Camera 2 ile bilinenler şimdilik bu kadarken, diğer detaylar CES 2014 fuarında netlik kazanacak.  

donanımhaber
289824
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Appleın 60 inçlik TVsi Ortaya Çıktı!

  Apple'ın 60 inçlik TV'si Ortaya Çıktı!

  Apple'ın yeni 60 inç ekrana sahip TV'si ortaya çıktı. İşte yeni TV'nin ilk detayları...
 • İşte Nikon D850!

  İşte Nikon D850!

  Nikon'nun yeni DSLR fotoğraf makinesi D850 ortaya çıkıtı. İşte D850'nin özellikleri fiyatı...
 • Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Almaya'da araştırmacılar güneş ışığından elektrik üreten güneş gözlüğü tasarlandı. İşte haberin ayrıntıları...
 • Samsungdan Milyonluk Televizyon!

  Samsung'dan Milyonluk Televizyon!

  Samsung, 88 inç büyüklüğündeki dev Q9 televizyonunu satışa sundu. Dev televizyonun fiyatı ile lüks bir ev satın alınabilir.
 • İşte Apple HomePodun Özellikleri!

  İşte Apple HomePod'un Özellikleri!

  Apple'ın WWDC 2017 etkinliği kapsamında tanıtımını gerçekleştirdiği, akıllı hoparlörü HomePod'un özellikleri sizlerle paylaşıyoruz.
 • Spotify Kullanucı Sayısı Appleı Katladı!

  Spotify Kullanucı Sayısı Apple'ı Katladı!

  Spotify'in Mart ayında açıklanan kullanıcı rakamları 50 milyon civarında idi. Yeni gelen açıklamaya göre kullanıcı sayısı Apple Music'in kullanıcı sayısının iki katından daha fazla.
 • Jeff Bezosun Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Jeff Bezos'un Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Uzun süre dünyanın en zengin insanı olma unvanını sürdüren Bill Gates'i geride bırakarak bu koltuğun sahibi olan Jeff Bezos'un liderliği uzun sürmedi. 8 saat sonra dünyanın en zengin ismi tekrar Bill Gates oldu.
 • Jeff Bezos, Bill Gatesi Geride Bıraktı!

  Jeff Bezos, Bill Gates'i Geride Bıraktı!

  Uzun süre dünyanın en insanı unvanını elinde bulunduran Bill Gates, artık dünyanın en zengin insanı değil. Bu koltuğun sahibi artık Jeff Bezos. İşte Amozon'un kurucusu Jeff Bezos'un serveti...
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama