Samsung fabrikasına büyük şok!

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung'un Brezilya'da bulunan bir fabrikasında soyguncular ne var ne yok çaldı. Samsung bu işin içinden nasıl çıkacak?
08 Temmuz 2014 12:57
Samsung fabrikasına büyük şok!

Tahmini 20 kişi olduğu belirlenen ve kendilerini fabrikada çalışan Samsung işçilerine benzeten soyguncular dün akşam saatlerinde Brezilya'nın Campinas'ta bulunan fabrikasına girdi. 200 kadar Samsung işçisinin çalıştığı sırada fabrikaya girmeyi başaran soyguncular işçiler çalışmaya devam ederken içinde tablet, notebook ve akıllı telefonların da olduğu 36 milyon değerinde birçok Samsung ürününü 7 farklı kamyona yükleyip kaçtı.

 

Soyguncuların çalışanların polisi aramamaları için işçilerin telefon bataryalarını söküp aldığı, ancak makineli tüfek taşımalarına karşın herhangi bir sert müdahalede bulunmadıkları belirlendi.

 

Soygun sonrası herhangi bir yaralanma durumu söz konusu olmazken, polis olay yerinde geniş çaplı inceleme başlattı. Samsung'dan konuyla ilgili yapılan açıklamada durumdan endişeli olduklarını, ancak kimsenin canına zarar gelmemesinin kendilerini rahatlattığını belirtildi.
 

hürriyet
Etiket : Samsung
796256
Bu haberler ilginizi çekebilir