Samsung Dijital Kamera Sektöründen Çekiliyor!

Teknoloji devi Samsung, aldığı kararla çok şaşırttı. Dijital kamera sektöründe istediği başarıyı elde edemeyen teknoloji devi Samsung, bu pazardan ayrılma kararı aldı!
08 Nisan 2017 22:19
Samsung Dijital Kamera Sektöründen Çekiliyor!
Dünyanın en büyük elektronik üreticilerinden biri olan Samsung, başta mobil teknolojiler olmak üzere birçok farklı teknoloji alanında pazar lideri konumunda bulunsa da ne yazık ki son yıllarda dijital kamera tarafında beklediği başarıyı yakalayamıyor. Özellikle son düzenlenen tüketici elektroniği fuarı CES'te kamera konusunda zayıf kalan Samsung, artık DSLR üretimini durdurduğunu açıkladı.
 
 
Bundan böyle teknoloji devi Samsung artık dijital kamera üretmeyecek ancak Samsung'un dijital kamera alanından çekilmesinin ardında yeterince satış rakamına ulaşamamasının dışında farklı nedenler de yatıyor. Samsung, artık gelişen teknolojiyle birlikte dijital kameraların eskidiğini ve yeni nesil teknolojilere odaklanmak gerektiğini söyleniyor. Buna göre şirket özellikle 360 derece kameralar ve VR teknolojileri konusuna odaklanarak kamera konusundaki çalışmalarını sürdürecek.
 
Açıkçası Samsung'un son yıllarda attığı adımlara baktığımızda genellikle eskimeye yüz tutmuş teknolojilerden uzaklaştığını ve geleceğe yön vermesi beklenen teknolojilere yönelik çalışmalar gerçekleştirdiğini görüyoruz. Bu karar özellikle Samsung'un yenilikçi davranarak gelecekte de hayatımızın bir parçası olması için oldukça önemli bir adım.
 
shiftdelete
944533
Bu haberler ilginizi çekebilir