Samsung' dan güzel bir atılım!

Samsung, yeni amiral gemisinde çocuk modu gibi güzel bir özellik kullanacak. Ayrıntılara haberimizden ulaşabilirsiniz.
08 Mart 2014 11:22
Samsung dan güzel bir atılım!
Samsung, son aylarda fırtına koparan ve herkesin merakla beklediği Galaxy S5 ile "Çocuk Modu" özelliğini sunacak. Bu özellik ile aileler, telefonlarını çocuklara verirken içleri rahat edecek, çocuklar telefonu güvenle kullanaiblecekler.
 
Çocuk Modu'nda cihazın sahibi bir PIN belirleyerek çocukların cihaz üzerinde istenmeyen şeyleri yapmasının önüne geçebilecek. Çocukların hangi uygulamaları kullanabileceği ve cihaz üzerinden kimlerle iletişime geçebileceği kısıtlandırılabilecek.
 
Yukarıdaki videoda özelliğin nasıl kullanıldığını görebilirsiniz. Bir zamanlayıcı koyarak çocuğunuzun cihazı ne kadar süre kullanacağına da karar verebilmeniz mümkün. Ayrıca çocuklara özel bir uygulama mağazası ile çocuklar için güvenli uygulamalar sağlanabilecek.
 
Sunulan uygulamalar ücretsiz olabildiği gibi, ücretli uygulamaların da mağazada yer alması bekleniyor. Neyse ki çocuklar ücretli uygulamaları kendi başlarına satın alamayacak, zira sizden bir PIN girmeniz istenecek.
 
Kids Store olarak adlandırılması beklenen bu uygulama mağazasına ilişkin ekran görüntülerinin doğruluğu tartışılır. Ancak Çocuk Modu özelliğinin nasıl kullanıldığını gördüğümüzde çocuklara özel uygulama mağazası fikri de mantıksız gelmiyor değil.
shiftdelete
Etiketler : Galaxy , Galaxy S5 , Samsung
857148
Bu haberler ilginizi çekebilir