Samsung Cihazlarına Zam Gelebilir!

2017'de döviz kurunun yükselmesi ile birlikte firmaların zam haberleri de peş peşe gelmeye başladı. Önümüzdeki günlerde Samsung da cihazlarına zam yapabilir.
15 Ocak 2017 23:19
Samsung Cihazlarına Zam Gelebilir!
Global büyük firmalar, genellikle fiyatlarını her yıl için belirledikleri ortalama bir sabit kur üzerinden oluşturuyorlar. 2017 yılı için belirlenecek kur rakamlarıyla beraber oluşacak olan farklılıklar da, yavaş yavaş zam olarak yansımaya başlayacak.
 
Apple'ın mevcut zammı 16 Ocak Pazartesi günü ya da bu ay sonuna kadar duyurması bekleniyor.
 
Samsung, Galaxy ve diğer tüm ürünlerine zam yapabilir
 
Aynı şekilde Samsung, Apple gibi zamları yarın açıklayabilir. Düşük bir ihtimal Galaxy S8'in gelmesine kadar bekleme ihtimali bulunsa da, sektörden aldığımız duyumlara göre, Galaxy A 2017 serisinin satışa sunulmasıyla beraber Samsung, özellikle güncel mobil cihazlarda 2017 kur rakamlarını uygulamaya sokabilir.
 
 
Samsung'un da hızlı bir şekilde yeni dolar kuru üzerinden fiyatlarını yenilerse, pek çok segmentte ortalama yüzde 10 -15 aralığında bir artış söz konusu olacak.
 
Galaxy S8 ne kadar olacak?
 
Samsung Galaxy S8'in fiyatının henüz tam net olmadığını fakat beklentilerin 4000 TL psikolojik sınır seviyesinde olacağını söyleyebiliriz. 3999 TL fiyatıyla Galaxy S8 modelinin en iddialı modeli giriş yapabilir.
 
Diğer mevcut modelerin fiyatları ise, Galaxy S8 çıkana kadar yüzde 10 - 15 arasında zamlanması bekleniyor.
 
shiftdelete
426232
Bu haberler ilginizi çekebilir