Samsung Bixby Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Samsung'un yeni kişisel asistanı Bixby merakla beklenenler arasında. Peki Bixby hakkında neler biliyorsunuz? İşte Samsung Bixby hakkında sizin için hazırladığımız birkaç bilgi...
21 Nisan 2017 22:14
Samsung Bixby Hakkında Bilmeniz Gerekenler!
Alexa, Siri, Samsung'un yeni kişisel asistanı Bixby. Bixby, Galaxy S8 ve S8 Plus ile birlikte kullanıcılarına merhaba demeye hazırlanıyor. İşte Bixby hakkında sizin için derlediğimiz birkaç bilgi…
 
1- Şimdilik Sadece Galaxy S8’de.
 
Bixby, şimdilik sadece Galaxy S8 ve S8 Plus ile birlikte gelecek. Ancak zamanla Samsung’un diğer ürünlerine de entegre edilmesi bekleniyor. Siz de eski bir Galaxy modeli varsa Bixby kullanmak için yeni sürüm yüklemeniz gerekecek.
 
 
2- Bixby’i Açmak Oldukça Kolay.
 
Bixby'yi açmak için birkaç farklı seçeneğiniz olacak. Galaxy S8'in sol tarafında, ses düğmelerinin hemen altında özel bir Bixby düğmesi var. Oradan kolayca Bixby açabilirsiniz.
 
Ayrıca Bixby'yi başlatmak ve bir komut vermek için düğmeye hızlıca basabilir ya da Bixby Home'ı açmak için uzunca basabilirsiniz. Bixby'e erişmenin diğer yöntemi ise kamera uygulamasıdır.
 
Bixby’e "Bixby" diye seslenerek de doğal olarak kullanabilirsiniz.
 
 
3- Şu Anlık Sınırlı Sayıda Uygulamada Çalışacak.
 
Bixby geldiğinde şu anlık sadece sınırlı sayıda uygulamada çalışacak. 
 
Samsung, düzenli olarak Bixby'i güncellemeyi ve Bixby’ye zamanla daha fazla uygulama ve yetenek eklemek için çalışmalarını sürdürüyor. Şunu da belirtelim ki; şirket Bixby'nin Google Play Müzik ile çalışacağını da açıkladı.
 
 
4- Sesli Komutlarla İşlerinizi Halledebilirsiniz.
 
Sesinizi Bixby ile etkileşim kurmak için kullanırken "Ekran parlaklığını yüzde 50'ye ayarla" veya "İstanbul çektiğim fotoğrafları göster" gibi komutları Bixby, başarı ile yapabilir. Yani dokunmatik ekranda yapabildiğiniz komutları ve eylemleri Bixby’e sesli komut vererek de gerçekleştirebilirsiniz.
 
 
5- Bixby Kamerayı Kontrol Edebilir.
 
Galaxy S8’deki kamera uygulamasını kullanarak Bixby’nin yapabilecekleri;
 
-Ürün arama,
 
-Yerleri ve yer işaretlerini belirleme,
 
-Metin çevirme,
 
-Benzer resimleri bulma,
 
-QR kod ve barkot okuma,
 
 
6- Bilmediği Daha Çok Şey Var.
 
Ünlülerin yaşları ile ilgili soruları yanıtlamak şu anlık Bixby’nin yapamadığı şeylerden. Samsung’un yeni kişisel asistanı Bixby’nin tam olarak ne zaman hazır olacağı ise henüz bilinmiyor.
 
 
215708
Bu haberler ilginizi çekebilir