Samsung Asus'a mı özeniyor ?

Samsung "PadFone" tarzında bir cihaz mı hazırlıyor ?
29 Aralık 2013 18:32
Samsung Asusa mı özeniyor ?
Hem akıllı telefon hem de tablet cihazlarını biraraya toplayan Asus'un PadFone konsepti 4 nesildir piyasada yer alıyor. Bir de mini versiyonuna kavuşan PadFone konsepti, tüketici tarafından ilgi görse de yüksek fiyatları nedeniyle başarılı satışlara ulaşabilmiş değil.
 
Asus haricinde Çinli TransPhone modeli de aynı konsepti uygun fiyatlarla memleketindeki tüketicilere sunmaya devam ediyor. 
 
Ancak ortaya çıkan bazı bilgiler Samsung'un da bu tarzı benimseyebileceğini gösteriyor. Firmanın kısa süre önce akıllı telefon ve tablet kategorisinde tescil ettirdiği Galaxy Hit ismi, benchmark skorlarında ortaya çıkan gizemli cihazlar ve patenti alınan tablet docku Galaxy ailesine bu konsepti ekleyebileceğini ortaya koyuyor. 
 
 
AnTuTu benchmark sitesinde ortaya çıkan iki gizemli cihaz SM-G900S ve SM-G900F model numaralarına sahip. SM-G900F modelinde 1080x1920 piksel çözünürlük yer alırken, SM-G900S modelinde ise 1440x2560 piksel çözünürlük mevcut. Her iki cihaz da Snapdragon 800 yongasetinden gücünü alıyor. Çözünürlüklere bakıldığında SM-G900F modelinin akıllı telefon, SM-G900S modelinin de tablet docku olduğu kanısına varılıyor.
 
Samsung'un hem tablet hem de akıllı telefon kategorisinde tescil ettirdiği Galaxy Hit ismi de bu iddiaları destekliyor. Ancak bu konu ile ilgili şimdiye kadar herhangi bir ipucuna rastlanmadığı için Samsung'un ne tür bir cihaz hazırladığı bilinmiyor. Bunun yanında model numaralarının bir cihazın iki farklı versiyonu olacağını belirtenler de mevcut. 
donanimhaber
174942
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • iPhone 9 Haberleri Gelmeye Başladı!

  iPhone 9 Haberleri Gelmeye Başladı!

  Apple'ın sonraki amiral gemisi iPhone 9 hakkında haberler gelmeye başladı. işte iPhone 9 üretimi ile ilgili ilk gelen bilgiler...
 • Galaxy S9dan Haber Var!

  Galaxy S9'dan Haber Var!

  Samsung'un Galaxy serisinin bir sonraki amiral gemisi Galaxy S9 hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı. Yeni bilgilere göre Galaxy S9 oldukça iddialı geliyor.
 • Google Jamboard Satışa Çıkıyor!

  Google Jamboard Satışa Çıkıyor!

  Google'ın 55 inç ekrana sahip yeni dijital tahtası Google Jamboard satışa sunuldu. İşte Google Jamboard'ın fiyatı ve hakkındaki tüm detayları...
 • İşte Samsung Galaxy Wide 2!

  İşte Samsung Galaxy Wide 2!

  Samsung, yeni telefonu olan Galaxy Wide 2 tanıtıldı. Giriş seviyesi olan Galaxy Wide 2, uygun fiyatı ile de öne çıkıyor.
 • LG X Venture Tanıtıldı!

  LG X Venture Tanıtıldı!

  LG'nin yeni telefonu X Venture tanıtıldı. LG X Venture darbelere ve suya karşı oldukça dayanıklı olması ile dikkat çekiyor...
 • Xiaomi Mi 6 CE Bugün Piyasaya Geliyor!

  Xiaomi Mi 6 CE Bugün Piyasaya Geliyor!

  Xiaomi'nin yeni telefonu olan ve hakkın da pek haber yapılmayan telefonu Xiaomi Mi 6 Ceramic Edition bugün piyasaya sunuluyor. İşte Xiaomi Mi 6 CE'nin fiyatı ve detayları...
 • Galaxy J7 (2017)nin Yeni Renk Seçenekleri!

  Galaxy J7 (2017)'nin Yeni Renk Seçenekleri!

  Samsung'un orta sınıf telefonu Galaxy J7'nin (2017) yeni renk seçenekleri ortaya çıktı. İşte yeni renkleri ile 2017 model Galaxy J7...
 • Samsung Galaxy S8 Active Ortaya Çıktı!

  Samsung Galaxy S8 Active Ortaya Çıktı!

  Samsung'un darbelere karşı ultra dayanıklı telefonu Galaxy S8 Active ortaya çıktı. Galaxy S8 Active IP68 sertifikası ile gelecek!
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama