Samsung, 12 inçlik tablet hazırlıyor

Elektronik dünyasının önemli isimlerinden Samsung, tablet pazarında yeni bir sayfa açacak 12 inçlik tableti için son hazırlıklarını yapıyor.
04 Kasım 2013 18:21
Samsung, 12 inçlik tablet hazırlıyor

İlk başta 9-10 inç arasında karşımıza çıkan tabletler, 7-8 inç furyasından sonra şimdi de taşınabilirlik açısından en çok tercih edilen dizüstü bilgisayar boyutu 13 inçe kadar büyüme hazırlığında. Bu alanda Apple ile birlikte öncül adımlar atacağı öğrenilen iki isimden biri olan Samsung, Digitimes'ın son iddiasına göre 2014 içerisinde profesyonel tablet çözümünü sergileme hazırlığı içerisinde.

Digitimes'ın firmanın Tavyanlı tedarikçilerinden edindiği bilgilere göre 12.2 inç boyutunda olacak olan tablet, film tabanlı dokunmatik paneli sayesinde tasarım olarak iPad Mini ve iPad Air gibi hem inceliği hem de hafifliğiyle öne çıkacak. Kaynaklar, tablette kullanılacak olan bu dokunmatik panelin Çin merkezli Shenzen O-film Tech firması tarafından üretileceğini ve üretimin 2013 bitmeden başlayacağını belirtiyor.

Öte yandan Samsung'un bu hamlesiyle birlikte başlayacak olan büyük ekranlı tablet furyasına Androidli diğer tablet üreticilerinin de 2014 yılı içerisine katkı yapması bekleniyor.

donanimhaber
Etiketler : Samsung , tablet
151791
Bu haberler ilginizi çekebilir