Samsung 1 Temmuz'da kapatıyor!

Galaxy S5'te şişkin ek yazılımlar konusunda geri adım attığını gösteren Samsung, önemli bir hizmetini kapatmaya hazırlanıyor.
24 Mayıs 2014 19:13
Samsung 1 Temmuzda kapatıyor!
Samsung teknik medya pazarlama sorumlusu Philip Berne'in SamMobile'a yaptığı açıklamaya göre Samsung Hub, 1 Temmuz'da kapılarını kapatacak. Google Play'e bir çeşit alternatif olan Samsung Hub, oyun, müzik ve film gibi içerikler sunuyordu. Google'ın Samsung'a yaptığı gereksiz uygulamaları kaldırma uyarısının ardından firma, gerekli değişiklikleri yapmaya başlamış gibi görünüyor.
 
Samsung Hub'ın kaldırılmasıyla ilgili çalışmalar aslında Galaxy S5'le beraber başlamıştı. Telefon, kutusundan çıktığı haliyle Samsung Hub işlevini sunmuyordu, önce onu yüklemeniz gerekiyordu. Dijital mağazanın özlenebilecek tek işlevi, içerik indirmelerini farklı Samsung cihazlarında eşitleme gibi görünüyor. Bunun dışında çoğu kullanıcının Hub'ın yokluğunu fark edeceğini sanmıyoruz.
 
Samsung'un bu hamlesi, Android'den ayrılıp kendi başına ilerleme planlarında geri adım attığı şeklinde de yorumlanabilir.
hurriyet
285073
Bu haberler ilginizi çekebilir