Sahte takipçi ekonomisi hızla artıyor

Kullanıcı sayısını her geçen gün daha da artıran Twitter, sahte hesaplardan bir türlü kurtulamıyor. Özellikle reklam verenlerin başını ağrıtan sahte hesaplara, Twitter uzun zamandır savaş açmış durumda.
02 Ocak 2014 12:22
Sahte takipçi ekonomisi hızla artıyor

Twitter bu hesapları tespit edip kapatmaya çalışadursun 2013′ün ilk çeyreğini kapsayan bir araştırmaya göre sahte takipçi ekonomisi giderek büyüyor.

 

BarracudaLabs‘in araştırması sahte takipçi satın alma borsasının hızla geliştiğini ortaya çıkardı. Sahte Twitter takipçisi satan kanallara ulaşan BarracudaLabs, buradan sahte takipçilerin hesaplarını tespit edip Twitter’ın gittikçe büyüyen sahte hesap ekonomisini mercek altına aldı.

 

Araştırmaya göre bin Twitter takipçisi için ödenen toplam bedel geçen seneye göre %60 oranında artmış durumda. 1147′den fazla sahte takipçiye sahip hesabın tespit edildiği araştırma bu hesapların ortalama 52,432 takipçiye sahip olduğunu ortaya koyuyor. Sahte takipçi satın alan hesapların 88 adedi yüz binden fazla takipçiye sahipken bu hesaplardan 16′sının bir milyondan fazla takipçisi olduğu araştırmada ulaşılan diğer bir bulgu.

 

Sahte takipçi satan kaynaklar bu kullanıcıların %100 aktif olacağının sözünü verirken “Fakers” gibi sahte takipçilerin foyasını ortaya çıkaran programlarda gerçek kullanıcı olarak gözükmelerini sağlıyor.

sosyalmedya.co
Etiketler : Takipçi , twitter
294477
Bu haberler ilginizi çekebilir