Sahte takipçi ekonomisi hızla artıyor

Kullanıcı sayısını her geçen gün daha da artıran Twitter, sahte hesaplardan bir türlü kurtulamıyor. Özellikle reklam verenlerin başını ağrıtan sahte hesaplara, Twitter uzun zamandır savaş açmış durumda.
02 Ocak 2014 12:22
Sahte takipçi ekonomisi hızla artıyor

Twitter bu hesapları tespit edip kapatmaya çalışadursun 2013′ün ilk çeyreğini kapsayan bir araştırmaya göre sahte takipçi ekonomisi giderek büyüyor.

 

BarracudaLabs‘in araştırması sahte takipçi satın alma borsasının hızla geliştiğini ortaya çıkardı. Sahte Twitter takipçisi satan kanallara ulaşan BarracudaLabs, buradan sahte takipçilerin hesaplarını tespit edip Twitter’ın gittikçe büyüyen sahte hesap ekonomisini mercek altına aldı.

 

Araştırmaya göre bin Twitter takipçisi için ödenen toplam bedel geçen seneye göre %60 oranında artmış durumda. 1147′den fazla sahte takipçiye sahip hesabın tespit edildiği araştırma bu hesapların ortalama 52,432 takipçiye sahip olduğunu ortaya koyuyor. Sahte takipçi satın alan hesapların 88 adedi yüz binden fazla takipçiye sahipken bu hesaplardan 16′sının bir milyondan fazla takipçisi olduğu araştırmada ulaşılan diğer bir bulgu.

 

Sahte takipçi satan kaynaklar bu kullanıcıların %100 aktif olacağının sözünü verirken “Fakers” gibi sahte takipçilerin foyasını ortaya çıkaran programlarda gerçek kullanıcı olarak gözükmelerini sağlıyor.

sosyalmedya.co
Etiketler : Takipçi , twitter
375899
Bu haberler ilginizi çekebilir
En Çok Okunan Haberler
 • Apple, AirPodsun Reklam Flimlerini Yayınladı!Apple, AirPods'un Reklam Flimlerini Yayınladı!
  Apple, iPhone 7 ile birlikte tanıttığı kablosuz kulaklığı AirPods için yeni reklam filmleri yayınladı. İşte Apple'ın AirPods reklamları!
 • WhatsAppta Yeni Dönemi!WhatsApp'ta Yeni Dönemi!
  WhatsApp, yeni özelliği ile adından söz ettireceğe benziyor. Bu yeni özelliği ile kurumsal firmalara hizmet vermeye başlayacak. İşte haberin…
 • iPhone 8de Çelik Çerçeve Mi Olacak?iPhone 8'de Çelik Çerçeve Mi Olacak?
  Apple’ın iPhone 4’ün tasarım çizgilerini, iPhone 8 üzerinde yeniden hayat vermek adına cam panelleri bir arada tutmak için paslanmaz çelik bir çerçeve…
 • CES 2017de Intel Rüzgarı Esti!CES 2017'de Intel Rüzgarı Esti!
  CES 2017'de Intel, sanal gerçeklikten, akıllı gözlüklere ve drone'lar kadar bir çok yeni teknoloji tanıttı.
 • Nokia 8 Sızıntısı Gerçek Mi?Nokia 8 Sızıntısı Gerçek Mi?
  CES 2017'de Nokia 8 sızıntısı ortaya çıkmıştı. Söz konusu görüntüler hakkında açıklma geldi. İşte o açıklamalar.
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama