Sahte takipçi ekonomisi hızla artıyor

Kullanıcı sayısını her geçen gün daha da artıran Twitter, sahte hesaplardan bir türlü kurtulamıyor. Özellikle reklam verenlerin başını ağrıtan sahte hesaplara, Twitter uzun zamandır savaş açmış durumda.
02 Ocak 2014 12:22
Sahte takipçi ekonomisi hızla artıyor

Twitter bu hesapları tespit edip kapatmaya çalışadursun 2013′ün ilk çeyreğini kapsayan bir araştırmaya göre sahte takipçi ekonomisi giderek büyüyor.

 

BarracudaLabs‘in araştırması sahte takipçi satın alma borsasının hızla geliştiğini ortaya çıkardı. Sahte Twitter takipçisi satan kanallara ulaşan BarracudaLabs, buradan sahte takipçilerin hesaplarını tespit edip Twitter’ın gittikçe büyüyen sahte hesap ekonomisini mercek altına aldı.

 

Araştırmaya göre bin Twitter takipçisi için ödenen toplam bedel geçen seneye göre %60 oranında artmış durumda. 1147′den fazla sahte takipçiye sahip hesabın tespit edildiği araştırma bu hesapların ortalama 52,432 takipçiye sahip olduğunu ortaya koyuyor. Sahte takipçi satın alan hesapların 88 adedi yüz binden fazla takipçiye sahipken bu hesaplardan 16′sının bir milyondan fazla takipçisi olduğu araştırmada ulaşılan diğer bir bulgu.

 

Sahte takipçi satan kaynaklar bu kullanıcıların %100 aktif olacağının sözünü verirken “Fakers” gibi sahte takipçilerin foyasını ortaya çıkaran programlarda gerçek kullanıcı olarak gözükmelerini sağlıyor.

sosyalmedya.co
Etiketler : Takipçi , twitter
921929
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Snapchatten Özel Hikayeler Modu!

  Snapchat'ten Özel Hikayeler Modu!

  Snapchat, yeniliklere devam ediyor. Şimdi ise kullanıcılarına yeni özelliliği olan "özel hikayeler" modunu tanıttı. İşte ayrıntıları...
 • Messenger, Yeni Güncellemeye Kavuştu!

  Messenger, Yeni Güncellemeye Kavuştu!

  Facebook Messenger'a yeni birgüncelleme geldi. İşte yeni güncelleme ile gelen değişiklikler...
 • Snapchatten Bir yenilik Daha!

  Snapchat'ten Bir yenilik Daha!

  Instagram'ın Snapchat'ten kopyaladığı özelliklerini son zamanlarda duymaya başlamıştık. Ancak bu sefer Snapchat'ten beklenmedik bir hamle geldi ve Snapchat, Instagram'ın özelliğini kopyaladı!
 • Facebook Yorumlara Yenilik Geliyor!

  Facebook Yorumlara Yenilik Geliyor!

  Facebook, yeniliklere doymuyor. Facebook, Messenger'a eklemiş olduğu duygu ifadelerini şimdi de yorumlara eklemeye hazırlanıyor. Beğen butonunun alternatifi olan ifadeler hızla yayılıyor.
 • Twitterda Canlı Yayın Dönemi!

  Twitter'da Canlı Yayın Dönemi!

  En popüler sosyal medya platformlarından biri olan Twitter'a yeni bir özellik daha geliyor. Yeni özellik ile artık 7/24 canlı yayın yapılacak!
 • Whatsapp Güncellemesi Türkiyede!

  Whatsapp Güncellemesi Türkiye'de!

  Sosyal medya platformun en popüler mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp'ın güncellemesi Türkiye'de yayınlandı. Yeni güncelleme ile artık Siri, mesajlarınızı isterseniz sesli okuyabilecek.
 • Twitterda Emoji Dönemi!

  Twitter'da Emoji Dönemi!

  Emojiler, artık hayatımızın bir parçası haline geldi. Öyle ki duygu ve düşüncelerimizi ifade ederken emoji kullanmaktan vazgeçemiyoruz. Twitter'da artık aramalarda emoji kullanılabilecek.
 • Facebook Messenger Lite Arık Türkiyede Kullanımda!

  Facebook Messenger Lite Arık Türkiye'de Kullanımda!

  Facebook'un Messenger Lite artık Türkiye'de. Merakla bekleyenler için Android platformuna özel olan Messenger Lite uygulaması bugün Türkiye'de kullanıma sunuldu.
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama