Sadece Samsung İçin Cortana Geliyor!

Bildiğiniz üzere Cortana, hem iOS hem de Android cihazlar için yayınlanmıştı. Şimdi ise Microsoft, sadece Samsung'a özel Cortana çıkaracak. İşte ayrıntılar...
06 Mayıs 2017 19:17
Sadece Samsung İçin Cortana Geliyor!
Son dönemlerde kendi Windows Phone ekosistemi dışında Android ve iOS işletim sistemleri için de uygulama geliştiren teknoloji devi Microsoft, sesli akıllı asistanı Cortana'yı hem Android hem de iOS kullanıcıları için yayınlamıştı. Şimdi ise Google Play Store'da yayınlanan 'Cortana for Samsung' uygulaması, Microsoft'un Samsung'a özel bir Cortana geliştirdiği iddialarını gündeme getirdi.
 
 
Android işletim sistemi için geliştirilen Cortana uygulamasıyla 'Cortana for Samsung' başlıklı uygulama arasında herhangi bir farklılık görünmüyor. Öyle ki uygulamanın görsellerinde bile bir Samsung telefon yerine Google Pixel'in kullanıldığını görüyoruz. Bu durumda ise iki soru işareti var:
 
Görünüşe göre Microsoft, sadece Samsung'a özel daha işlevli bir Cortana üzerinde çalışıyor ya da sesli asistanı Cortana'nın hemen hemen her cihazda iyi performans verebilmesi için her markaya göre Cortana uygulamasını optimize etmeyi planlıyor.
 
webtekno
Etiketler : Android , Cortana , iOS , Samsung , Windows Phone
329277
Bu haberler ilginizi çekebilir