Sabit diskiniz doldu mu?

Diskiniz ağzına kadar doldu mu? Bu uygulama ile gereksiz ne kadar dosya varsa, hepsinden kurtulun!
23 Haziran 2014 11:04
Sabit diskiniz doldu mu?

Windows'da ağzına kadar dolan 1TB'lık dev sabit diskinizi temizlemeye karar verdiniz. Program Kaldır işleviyle birkaç oyunu PC'nizden kaldırdınız ancak hala yeteri kadar boş alanınız yok. Diskinizde neyin ne kadar yer kapladığını ise bilmiyorsunuz, çünkü Windows'un bu alanda sunduğu işlevler çok kısıtlı. Müzik ve video arşiviniz gibi olağan dosyalar dışında, bir programınızın günlük dosyası GB'lara ulaşmış, geçici dosyalarınız binlerce dosya kırıntısından oluşan bir çöplüğe dönüşmüş veya nadir durumlarda bir uygulamanız, diskinizi hata eseri tüketmiş olabilir.

 

Diskinizde hangi dosyaların yer kapladığını rahatça görebilmek için Xinorbis gibi üçüncü parti bir uygulamadan faydalanmanız gerekiyor. Sadece 7MB boyutundaki ücretsiz uygulamayı indirip kurduktan sonra kullanımı oldukça kolay bir arayüzle karşılaşıyorsunuz. İlk ekranda Scan a drive or folder'a tıklayarak bir sürücüyü veya klasörü analiz etmeniz mümkün.

 

Tarama sonucunda size oldukça detaylı bir rapor sunuluyor. Bu sonuçlarda diskinizdeki en büyük dosyaları, en büyük klasörleri rahatlıkla görebiliyorsunuz. Dosyalar, pasta grafikli kategoriler halinde gösteriliyor.

 

Xinorbis'in birbirinin aynı olan dosyaları bulma, en büyük dosyaları bulma, eski dosyaları bulma, gibi farklı birçok işlevi bulunuyor. Raporlarınızı XML, CSV, HTML veya metin dosyası olarak dışarıya aktarmanız da mümkün.

hürriyet
822480
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Facebooktan Yeni Bir Patent Daha!

  Facebook'tan Yeni Bir Patent Daha!

  Facebook'un aldığı yeni patent sayesinde artırılmış gerçeklik gözlüğü üzerindeki çalışmasının da detayları ortaya çıktı.
 • Appleın 60 inçlik TVsi Ortaya Çıktı!

  Apple'ın 60 inçlik TV'si Ortaya Çıktı!

  Apple'ın yeni 60 inç ekrana sahip TV'si ortaya çıktı. İşte yeni TV'nin ilk detayları...
 • İşte Nikon D850!

  İşte Nikon D850!

  Nikon'nun yeni DSLR fotoğraf makinesi D850 ortaya çıkıtı. İşte D850'nin özellikleri fiyatı...
 • Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Almaya'da araştırmacılar güneş ışığından elektrik üreten güneş gözlüğü tasarlandı. İşte haberin ayrıntıları...
 • Samsungdan Milyonluk Televizyon!

  Samsung'dan Milyonluk Televizyon!

  Samsung, 88 inç büyüklüğündeki dev Q9 televizyonunu satışa sundu. Dev televizyonun fiyatı ile lüks bir ev satın alınabilir.
 • İşte Apple HomePodun Özellikleri!

  İşte Apple HomePod'un Özellikleri!

  Apple'ın WWDC 2017 etkinliği kapsamında tanıtımını gerçekleştirdiği, akıllı hoparlörü HomePod'un özellikleri sizlerle paylaşıyoruz.
 • Spotify Kullanucı Sayısı Appleı Katladı!

  Spotify Kullanucı Sayısı Apple'ı Katladı!

  Spotify'in Mart ayında açıklanan kullanıcı rakamları 50 milyon civarında idi. Yeni gelen açıklamaya göre kullanıcı sayısı Apple Music'in kullanıcı sayısının iki katından daha fazla.
 • Jeff Bezosun Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Jeff Bezos'un Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Uzun süre dünyanın en zengin insanı olma unvanını sürdüren Bill Gates'i geride bırakarak bu koltuğun sahibi olan Jeff Bezos'un liderliği uzun sürmedi. 8 saat sonra dünyanın en zengin ismi tekrar Bill Gates oldu.
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama