S-Pen'e Yeni Özellik Geliyor!

Samsung, Galaxy Note 8 ile birlikte çıkardığı yeni nesil S Pen'e yeni özellikler ekliyor. S Pen dijital imza için de kullanılabilecek.
29 Ağustos 2017 11:00
S-Pene Yeni Özellik Geliyor!
Samsung'un akıllı telefonları, iris tarama Teknolojisi, parmak izi kimlik doğrulama, Knox güvenlik yazılımı ve Samsung Pay de dahil olmak üzere birçok mobil güvenlik ve ödeme yenilikleri ile ön plana çıkıyor. Kore kaynaklarından gelen bilgiler şirketin S Pen'i de bu alanlarda kullanmayı planladığını gösteriyor.
 
S Pen dijital imza için kullanılacak!
 
The Investor'un haberine göre, Samsung'un S-Pen geliştirme şefi Chae Won-sik, Galaxy Note 8 tanıtımından sonra S Pen'in dijital imza potansiyeli üzerinde durmaya başladı. Chae, "Samsung Pay, Knox, iris ve parmak izi tanıma gibi Samsung'un kimlik doğrulama çözümleriyle birleştirildiğinde, S-Pen'in dijital imzası e-ticaret pazarında yeni talepler oluşturacaktır" diyor. 
 
 
 
 
Chae, Samsung'un şu anda birkaç ortakla dijital imza çözümü üzerinde çalıştığını belirtti. Ayrıca bir mikrofona sahip yeni kalem ile ilgili çalışmaların devam ettiğini doğruladı. Mikrofon özelliğinin kullanım detayları ile ilgili ise bilgi vermedi. 
 
Samsung'un dijital imza geliştirme çalışmaları Galaxy Note 5 ile başlamıştı. Güvenliğin yeni S Pen işlevselliği üzerinde daha büyük bir odak noktası olacağı düşünülüyor. Ancak imzalanmış belgeleri fiziksel olarak yazdırma gereksiniminin ortadan kaldırılması gerekiyor. 
 
The Investor raporunda S Pen'in geliştirilmesine yardım eden Samsung'un Japon ortağı Wacom'un yalnızca Galaxy Note telefonları için stylus kalem kullanımına odaklanacağını belirtiyor. Bu da S Pen'in Note serisine özel olmaya devam edeceğini gösteriyor.
 
shiftdelete
612025
Bu haberler ilginizi çekebilir