Quick Charge İle Hızlı Şarj Devri Başlıyor!

Qualcomm'un yeni nesil hızlı şarj çözümü Quick Charge 3.0'ı hayatımızı değiştirecek! Hong Kong'da düzenlediği 3G/LTE etkinliğinde duyurulan yeni nesil hızlı şarj çözümü olan Quick Charge 3.0’ın tüm detayları haberimizde...
15 Eylül 2015 11:55
Quick Charge İle Hızlı Şarj Devri Başlıyor!
Qualcomm'un öncülük ettiği ve Quick Charge 1.0 ile başlayan, son olarak 2.0 sürümü ile geliştirilen hızlı şarj teknolojisi için önemli bir adım daha atıldı ve Quick Charge 3.0 tanıtıldı.
 
Geliştirilen teknoloji sayesinde 35 dakika içerisinde telefonunuz %80 şarja sahip olacak. Bu pil değerine erişmek için normal şarj imkanlarıyla en az 1 buçuk saat beklemeniz gerekiyor.
 
Quick Charge 2.0’a göre %38 daha verimli olan Quick Charge 3.0, aşağıdaki işlemci platformuna sahip cihazlarda kullanılabilecek;
 
- Snapdragon 820
 
- Snapdragon 620
 
- Snapdragon 618
 
- Snapdragon 617
 
- Snapdragon 430 
 
Quick Charge 3.0 teknolojisine sahip telefonların, bu yılın sonuna doğru piyasada olması bekleniyor. 
 
 
Quick Charge 3.0 ile gelen yeniliklerden biri de telefon pilini ömrünü Quick Charge 2.0'a göre çok daha fazla uzatması. Hızlı şarj teknolojilerinin kullanıldığı pilin, normal şarj edilen pillere göre daha erken iş yapamaz hale geldiği gündeme gelmişti. Qualcomm, yeni teknolojisi ile bu endişeleri de gidermiş oldu. 
 
Şu anda 20’den fazla donanım üreticisi Quick Charge 2.0’ı destekliyor ve yaklaşık 90 aksesuar ile bu teknolojiyi tüketicilere ulaştırıyor. Firmalar, küçük değişikliklerle bu aksesuarları Quick Charge 3.0 destekler hale getirebilecek.

shiftdelete
764480
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Facebooktan Yeni Bir Patent Daha!

  Facebook'tan Yeni Bir Patent Daha!

  Facebook'un aldığı yeni patent sayesinde artırılmış gerçeklik gözlüğü üzerindeki çalışmasının da detayları ortaya çıktı.
 • Appleın 60 inçlik TVsi Ortaya Çıktı!

  Apple'ın 60 inçlik TV'si Ortaya Çıktı!

  Apple'ın yeni 60 inç ekrana sahip TV'si ortaya çıktı. İşte yeni TV'nin ilk detayları...
 • İşte Nikon D850!

  İşte Nikon D850!

  Nikon'nun yeni DSLR fotoğraf makinesi D850 ortaya çıkıtı. İşte D850'nin özellikleri fiyatı...
 • Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Almaya'da araştırmacılar güneş ışığından elektrik üreten güneş gözlüğü tasarlandı. İşte haberin ayrıntıları...
 • Samsungdan Milyonluk Televizyon!

  Samsung'dan Milyonluk Televizyon!

  Samsung, 88 inç büyüklüğündeki dev Q9 televizyonunu satışa sundu. Dev televizyonun fiyatı ile lüks bir ev satın alınabilir.
 • İşte Apple HomePodun Özellikleri!

  İşte Apple HomePod'un Özellikleri!

  Apple'ın WWDC 2017 etkinliği kapsamında tanıtımını gerçekleştirdiği, akıllı hoparlörü HomePod'un özellikleri sizlerle paylaşıyoruz.
 • Spotify Kullanucı Sayısı Appleı Katladı!

  Spotify Kullanucı Sayısı Apple'ı Katladı!

  Spotify'in Mart ayında açıklanan kullanıcı rakamları 50 milyon civarında idi. Yeni gelen açıklamaya göre kullanıcı sayısı Apple Music'in kullanıcı sayısının iki katından daha fazla.
 • Jeff Bezosun Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Jeff Bezos'un Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Uzun süre dünyanın en zengin insanı olma unvanını sürdüren Bill Gates'i geride bırakarak bu koltuğun sahibi olan Jeff Bezos'un liderliği uzun sürmedi. 8 saat sonra dünyanın en zengin ismi tekrar Bill Gates oldu.
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama