Qualcomm’dan Apple Açıklaması!

Qualcomm’un CEO’su Steve Mollenkopf'un yaptığı açıklamada Apple ile kendi şirketinin arasındaki ilişkiler yakında eskiye dönebileceğinin sinyallerini verdi.
18 Ekim 2017 12:05
Qualcommdan Apple Açıklaması!
 
Qualcomm, Apple’ın kendisine ödenmesi gereken 1 milyar dolar ücretin ödenmediğini iddia etmesinin ardından olaylar büyümüş ve Apple, Foxconn ve Wistron gibi üretim ortaklarına kullandıkları Qualcomm patentleri için hiçbir ücret ödememeleri emrini vermişti.
 
iPad ve iPhone modellerinin üretiminde kullanılan bu patentler yüzünden de Qualcomm, ücretlerin ödenmesi için Çin’de bir karşı atak başlatmış ve iPhone’u ülkede tamamen yasak hale getirmeyi hedeflediğini belirtmişti.
 
Bu olayların ışığında iki firma arasındaki ilişkilerin düzelmesine imkansız gözüyle bakılırken, şirketin CEO’su Mollenkopf bugün önemli açıklamalarda bulundu ve her ne kadar tarih veremese de sorunların yakın zamanda çözüleceğine inandığını söyledi. İki firma arasındaki olayların standart sektör içi olaylar olduğunu bildiğini ve yakın zamanda el sıkışarak eski günlere döneceklerine inandığını da sözlerine ekledi.
 
Mollenkopf, “Sonuç olarak unutulmaması gereken şey şu ki; bu mesele bir akıllı telefonun üretiminde kullanılan özel teknolojilerin fiyatlandırması üzerinedir. Sorunlar çözülecektir fakat sadece ne kadar ücret ödeyeceklerine karar vermeleri gerek.” açıklamalarını yaptı.
 
 
shiftdelete
791609
Bu haberler ilginizi çekebilir