Qualcomm : Lumia 2520, Surface 2'den çok daha iyi

Nokia geçen haftaki etkinliğinde Snapdragon 800 yongaseti taşıyan 10.1 inçlik Full HD ekranlı Lumia 2520 tablet modelini tanıtmıştı. Qualcomm eleştirel açıklamalar yapmakta gecikmedi.
29 Ekim 2013 20:22
Qualcomm : Lumia 2520, Surface 2den çok daha iyi
Nokia'nın cihazlar bölümü Microsoft tarafından satın alındığı için aslında Windows RT işletim sistemli Lumia 2520 ve Surface 2 modelleri aynı firmaya ait sayılabilir. Surface 2 modelinde ise 1.7GHz saat hızında çalışan Cortex-A15 tabanlı Tegra 4 yongaseti yer alıyor. Pek çok uzman Tegra 4 yongasetinin Snapdragon 800 yongasetine oldukça yakın benchmark sonuçları verdiğini belirtiyor.
 
NVIDIA'nın Tegra 4'ün en hızlı mobil yongaseti iddiasına bir cevap niteliğinde olan açıklamada, Qualcomm başkan yardımcısı Raj Talluri, Lumia 2520'nin işlemci hızından grafiklere, video oynatmaya ve kablosuz bağlantılara kadar Surface 2'den daha avantajlı olduğunu belirtti. Talluri ayrıca Lumia 2520'nin performans olarak bir sonraki seviyede olduğunu, her alanda daha güçlü, daha hızlı ve daha enerji tasarruflu olduğunu da sözlerin ekledi.
 
Diğer bir yönetici Stephen Horton ise Microsoft'un Tegra 4 yongasetini tercih etmesinin zamanlama nedeninden kaynaklandığını ancak Lumia 2520'yi geliştiren firmayı satın alarak farklı bir hamle yaptığını dile getirdi. 
 
Talluri ayrıca Windows RT ile uzun vadeli bir çalışma sürecine sahip olduklarını söyleyerek, sürekli geliştirildiği için şimdiki Windows RT sürümünün gelecekteki Windows RT sürümü olmayacabileceğini ancak kullancının arzu ettiği eğlence ve verimlilik cihazı kavramını rahatça karşıladığını ifade etti.  
donanimhaber
Etiketler : Lumia , Nokia , Surface
449056
Bu haberler ilginizi çekebilir