PS4 Pro Boost Nasıl Çalışıyor?

Sony'nin PlayStation 4'ün 4.50 sürümü ile Boost Mode özelliği gelmişti. Peki Boost Mode nasıl çalışıyor. İşte Detaylar...
05 Şubat 2017 17:26
PS4 Pro Boost Nasıl Çalışıyor?
Geçtiğimiz günlerde sizlere PlayStation 4'ün 4.50 sürümlü yazılımının beta test aşamasında olduğunu ve eğer Sony'nin beta programına katılanlardan biriyseniz şu anda bu sürümü deniyor olabileceğinizi iletmiştik.
 
Neredeyse tüm oyunlarda daha yüksek kare hızları!
 
NeoGAF üzerinde Boost modunu deneyen oyuncuların yaptığı yorumlara göre başta Battlefield 4 ve Bloodborne olmak üzere, PlayStation 4'te dengesiz FPS problemleri yaşayan neredeyse tüm oyunlar artık akıcı bir şekilde oynanabilir hale geliyor. Özellikle Batman: Arkham Knight'taki değişim gerçekten görmeye değer.
 
Batman: Arkham Knight dışında daha önce ortalama 50 ile 53 arasında değişen değerlerde FPS'ye sahip olduğumuz Call of Duty: Advanced Warfare adlı yapımda da artık sabit 60 FPS alındığını belirtelim.
 
 
Bunların dışında tabii ki bazı oyunlarda ise problemler yaşanmaya başladı. Örneğin Dying Light göreceli olarak daha yüksek FPS değerlerine ulaşırken, oyunda daha önce görmediğimiz takılmalar (Stuttering) yaşanıyor. Ayrıca SOMA'da oyun direkt olarak çökmeye başlıyor.
 
Yine de bu özelliğin şu anda beta aşamasında olduğunu ve testlerin ardından 4.50 güncellemesinin tüm kullanıcılara sunulmasıyla birlikte tam anlamıyla çalışır hale gelmesi bekleniyor. Zaten birçok oyunun da PlayStation 4 Pro için yamalanacağını da hatırlatmak gerek.
 
shiftdelete
873242
Bu haberler ilginizi çekebilir