Profesyonel Kalite Cebinizde!

Sony’nin CES 2014’te tanıttığı dünyanın en hafif değiştirilebilir lensli, dâhili Wi-Fi ve NFC özellikli dijital fotoğraf makinesi Alpha 5000, profesyonel fotoğraf kalitesini cebinize sığdırıyor.
10 Ocak 2014 17:59
Profesyonel Kalite Cebinizde!

Sony'nin CES 2014'te tanıttığı dünyanın en hafif

 

değiştirilebilir lensli, dahili Wi-Fi ve NFC özellikli dijital fotoğraf makinesi Alpha 5000, profesyonel fotoğraf kalitesini cebinize sığdırıyor. Akıllı telefonlar ve tabletlerle tek dokunuşta paylaşım/uzaktan kumanda için NFC ve Wi-Fi özelliklerine sahip Alpha 5000 dijital fotoğraf makinesi,

 

PlayMemories Camera Apps desteğiyle kullanım kolaylığı sağlarken Photo Creativity seçenekleriyle yaratıcılığınızı geliştiriyor.

 

Sony, en yeni teknolojilerin sunulduğu tüketici elektroniği fuarı CES 2014'te dünyanın en hafif değiştirilebilir lensli, dahili Wi-Fi ve NFC özellikli ni tanıttı. Güzel fotoğraflar ve yaratım kontrolü söz konusu olduğunda sınıfının çok üzerinde bir performans gösteren, 20,1 efektif megapiksellik büyük bir Exmor APS HD CMOS sensör ile BIONZ X işlemci barındıran Alpha 5000 küçük boyutlarına rağmen muhteşem görüntüler elde ediyor.

 

DSLR fotoğraf makinenize mükemmel bir alternatif sunuyor

 

Sıradan yönelt ve çek türü fotoğraf makinelerini açık ara farkla geride bırakan yeni Alpha 5000, profesyonel fotoğraf kalitesini cebinizde kolaylıkla taşıyabileceğiniz şık tasarımlı bir gövdeye sığdırıyor. Her yere beraberinizde götürebileceğiniz kadar küçük ve hafif olan Alpha 5000, fotoğraf makinenize mükemmel bir alternatif sunuyor. Sadece yaklaşık 210 gramlık ağırlığına (lens takılı değilken) rağmen, kompakt gövdesi loş ışıklı ortamları aydınlatan dahili bir flaşı da barındırıyor. Fotoğraf makinesinin yeniden tasarlanan tutma yeri ise herhangi bir lens takılıyken titreşimsiz kullanım sağlıyor.

 

Görüntü kalitesi BIONZ X işlemci tarafından artırılıyor

 

Resim kalitesi, yüksek miktarda detaylı resim bilgisini yakalayan DSLR boyutlarındaki 20,1 efektif megapiksellik Exmor APS-C HD CMOS görüntü sensörü ile artırılıyor. Görüntüler, büyük beğeni toplayan Alpha 7 ve Alpha 7R Full frame fotoğraf makineleri ile paylaşılan yeni nesil BIONZ X işlemci tarafından daha da geliştiriliyor. Detayların yeniden üretimi, alana özel parazit azaltımı ve kırılım azaltma teknolojileri daha da ince detaylı dokular ve daha düşük paraziti güvence altına alıyor. Üstelik düşük ışıkta etkileyici resimler kareler elde etmek için hassasiyet de artık ISO 16000'e kadar manuel olarak ayarlanabiliyor.

 

Kendi fotoğrafınızı kolayca çekin!

 

Alpha 5000 fotoğraf makinesi, rahat tutma yeri ve kol uzaklığında tutulduğunda mükemmel çerçeveleme için döndürülebilen 180 derece eğilebilir LCD ekranı sayesinde kullanıcının tek elle kendi fotoğraflarını çekmesini de oldukça kolay hale getiriyor. Bunun tespit edilen yüzlerde daha güzel görünümlü ciltler elde etmek için kırışıklıkları ve solgun noktaları otomatik olarak pürüzsüz hale getiren Yumuşak Cilt Efekti ile birlikte kullanılması ile daha da çekici görüntüler elde edilebiliyor. Ayrıca, lens silindiri üzerindeki kontrollere ulaşmak için çabalamadan optik zum'un parmak ucuyla ayarlanabilmesi için fotoğraf makinesi gövdesine yerleştirilmiş kullanışlı bir kol da bulunuyor.

 

Tek dokunuşla akıllı telefon ya da tabletinize bağlanın

 

Dahili Wi-Fi, Xperia veya NFC uyumlu Android akıllı telefon veya tabletiniz ile tek dokunuşta bağlantıya imkan veriyor. Cep telefonunuz üzerindeki fotoğrafların kablosuz paylaşımı da oldukça kolay. Ayrıca, Akıllı Uzaktan Kumanda da tek dokunuşla aktive edilerek fotoğraf makinesini uzaktan çekimleri görüntülemek ya da deklanşöre basmak için akıllı telefon veya tablete bağlıyor.

 

Çekimlerinizi otomatik olarak akıllı telefon, tablet ya da online hesabınıza gönderin

 

PlayMemories Camera Apps, heyecan verici yaratıcı efektler, araçlar ve daha fazlasından oluşan ve hızla büyüyen ücretli ve ücretsiz uygulama yelpazesi ile fotoğraf deneyiminizi daha da geliştiriyor. Güncellenen Time-lapse Ver.2.0, artık bir görüntünün ortam parlaklığındaki değişiklikleri kusursuz şekilde takip edebiliyor. Yeni Akıllı Telefon ile Senkronizasyon, fotoğraf makinesi her kapatıldığında çekimleri otomatik olarak önceden kaydedilen bir akıllı telefon veya tablete aktarıyor. Mobil cihazda PlayMemories Online App uygulamasının yüklü ve All Sync özelliğinin aktive edilmiş olması halinde, aktarılan fotoğraflar daha sonra otomatik olarak PlayMemories Online hesabınıza gönderilebiliyor.

 

Ekrandaki açıklamalar amatör fotoğrafçılara yol gösteriyor

 

Sony'ye özel olarak, Photo Creativity, Görüntü Efekti ve Arka Plan Defocus gibi ayarlar üzerindeki sezgisel kontrolü herkesin hizmetine sunuyor. Resim üzerindeki ayarlamaların sonucunu LCD ekran üzerinde anında görmek için bir düğmeye basarak kontrol kadranı kullanılabiliyor; ekran üzerindeki açıklamalar amatör fotoğrafçılara yol gösteriyor.

 

Şık ve zarif aksesuarlarla Alpha 5000 deneyiminizi bir üst seviyeye taşıyın

 

Alpha 5000'e yönelik arasında, şık ve zarif uyum yakalamak için özel olarak tasarlanan LCS-EBB taşıma çantası var. Buna ek olarak LCS-BBN Yumuşak Taşıma Çantası ve STP-XSR1 Omuz Askısı ile tarz sahibi bir renk uyumu yakalayabiliyorsunuz. LCS-BBN, bir sırt çantası veya valizin içine düzenli şekilde yerleştirilebilen 'çanta içinde çanta' tarzı bir yumuşak çanta. Yine ayrıca temin edilebilen ACC-TRW Aksesuar Seti ise BC-TRW Pil Şarj Cihazı ile NP-FW50 Şarj Edilebilir Pil'i içeren bir ekonomik bir seçenek sunuyor.

 

Artık siyah renkte de sunulan çok yönlü SEL55210 (E 55-210mm F4.5-6.3 OSS) Alpha 5000 ile harika bir uyum yakalıyor.

 

Sony'nin Alpha 5000 Nisan 2014'ten itibaren temin edilebilecek. 

haberler.com
Etiketler : Camera , Sony
371064
Bu haberler ilginizi çekebilir