Pokemon Go'yu Kaç Kişi Oynuyor!

Son dönemlerin en popüler oyunlarından biri olan Pokemon Go, oyuncu sayısını hızla kaybetmeye başlamıştı. Peki şuan Pokemon Go'yu kaç kişi oynuyor. İşte cevabı...
10 Nisan 2017 11:52
Pokemon Goyu Kaç Kişi Oynuyor!
İlk çıktığı dönem büyük bir fenomen haline gelen Pokemon GO'nun oyuncu sayısı hızla azalmaya başlamıştı. 2016 yılının Temmuz ayında oyuncularla buluştuğu andan itibaren milyonlarca insan Pokemon yaratıklarını akıllı telefonlarında gezdirmeye başladı denebilir.
 
Bu rakam ardından hızla düşüş yaşasa da, Nintendo'ya son yılların en kârlı dönemlerini yaşatmayı başarmıştı. Aradan geçen neredeyse bir yıllık süreçte de aktif olarak birçok kişi tarafından oynanmaya devam ediyor.
 
Pokemon Go'yu kaç kişi oynuyor?
 
Son yapılan açıklamalara göre Pokemon Go'yu hala aktif olarak 65 milyon kişi oynamaya devam ediyor. Niantic'in bildirdiği rakamların aylık bazda ele alındığını da belirtmemiz gerekiyor. Ücretsiz olarak kullanıcılara sunulan yapım Nintendo'ya hala aylık 30 milyon Dolar kazandırmaya devam ediyor.
 
 
Bu verileri ele aldığımızda Pokemon Go'nun daha uzun bir süre daha hayatımızda olacağını söylemek yanlış olmayacaktır. Zaten geçtiğimiz hafta İngiliz Sinema ve Televizyon Sanatları Akademisi tarafından, 2016 yılının en iyi mobil oyunu seçilmesi de bu iddiamızı destekler nitelikte.
 
shiftdelete
45681
Bu haberler ilginizi çekebilir