PlayStation VR Kutusundan Çıkıyor!

PlayStation VR ile birlikte sanal gerçekliği oldukça eğlenceli ve kaliteli bir noktaya getiren Sony, işin başka kısımlarıyla da ilgilenmeye başladı.
02 Ocak 2017 22:28
PlayStation VR Kutusundan Çıkıyor!
PlayStation VR, sony tarafından kendi Oyun konsolları olan PS4 ve PS4 Pro için özel olarak üretildi. 
 
VR başlığının boyutları 187×185×277 mm olarak karşımıza çıkıyor. Konsol ile cihaz arasında bağlantı kuran işlemci ünitesinin boyutları ise yaklaşık olarak 143×36×143 mm olarak belirlenmiş. Kaliteli sert plastikten üretilen PS VR, kablolar dahil olmadığı sürece 610 gramlık bir ağırlığa sahip.
 
 
5,7 inçlik bir OLED ekranla gelen PlayStation VR, 1920 x RGB x 1080 çözünürlük ve 100 derecelik bir görüş açısına sahip. 120 Hz, 90 Hz arası bir yenilme süresi sunuyor. İvme ölçer, jiroskop gibi sensörlerin bulunduğu cihazda, aynı zamanda HDMI ve USB bağlantıları da göze çarpıyor.
 
Cihaz sanal gerçeklik için özel olarak üretildiği için ilgili uygulamalara girdiğinizde, 360 derecelik oyun ortamının keyfini sürebiliyorsunuz. PS VR’ın en büyük özelliklerinden biri de doğal olarak saniyede oynatabildiği kare sayısı. Sony’nin VR başlığı saniyede 120 kare oynatabiliyor, bu sayede rahatlıkla oyun ortamı ile uyum sağlayabiliyorsunuz.
 
Kendine özel bir 3D ses Teknolojisinden yararlanan PS VR, Yukarıdan, aşağıdan ve her yerden gelen seslerin yönünü ve mesafesini doğru bir şekilde algılayabilmenizi sağlayan en ileri 3D ses özelliğine sahip.
 
 
Arkadaşlarınızla da sohbet edebilmeniz için cihazda bir de dahili mikrofon bulunduğunu ekleyelim. Bu özellik, ileride çıkacak bazı oyunlarda da kullanılabilecek ve sizi çok daha derin bir oyun atmosferine sokabilecek.
 
İkili lenslere ve 3D derinlik sensörlerine sahip PlayStation Camera, nerede olursanız olun gözlüğün, PlayStation Move kontrol cihazının ve DUALSHOCK 4 ışıklı çubuğun konumunu takip edebiliyor. Bu sayede harici kontrol kumandalarını hiçbir şekilde kaybetmiyorsunuz.
 
PS3 ellerinizi kullanarak, VR deneyimlerinizin tüm kontrolünü elinize alabiliyorsunuz.
 
İlk PS VR oyunları arasında Batman Arkham VR göze çarpıyor. Diğer oyunlar da çıkışla beraber bizlere sunulacak.
 
Ocak ayında ülkemizde satışa sunulması beklenen PlayStation VR’ın yurt dışında 399 dolarlık satış etiketi ile çoktan piyasaya sürüldüğünü de hatırlatalım.
 

 

shiftdelete
166008
Bu haberler ilginizi çekebilir