PlayStation 4 Pro Yeni Güncelleme!

PlayStation 4 Pro 4.50 yazılım güncellemesiyle birlikte konsol artık eski oyunları daha hızlı çalıştırabilecek. Nasıl mı? Detaylar haberimizde...
04 Şubat 2017 15:32
PlayStation 4 Pro Yeni Güncelleme!
Eğer PlayStation'ın beta programına kayıtlıysanız şu anda konsolunuzda 4.50 yazılımının betasını kullanıyorsunuz demektir. Eğer betaya kayıtlı değilseniz de şunu hemen belirtelim, 4.50 güncellemesiyle birlikte müthiş özellikler sizleri bekliyor.
 
Boost moduna merhaba deyin!
 
Güncelleme ile birlikte artık harici disk desteğine sahip olacağı kesinleşen konsol ayrıca PSN üzerinden paylaşımlar yapmanıza ve PlayStation VR ile 3d BluRay filmleri izleyebilmenize olanak sağlayacak. Tüm bunların yanında da Boost Mode adında bir özellik de bu yeni güncelleme ile birlikte konsola entegre edilecek.
 
 
Öncelikle yukarıda da görmekte olduğunuz Boost Mode özelliğinin yalnızca PlayStation 4 Pro'ya özel olduğunu söylemek gerek. Bu modun amacı da PlayStation 4 için piyasaya sürülen ve PlayStation 4 Pro ile birlikte güçlenen donanımın gücünden faydalanmak üzere kodlanmamış olan oyunları daha iyi çalıştırabilmek.
 
 
Çünkü PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro'ya aynı anda çıkan oyunlar dışında PlayStation 4 Pro'nun gücünü arkasına alabilen hiçbir yapım bulunmuyor. Sony bu problemi Boost Mode ile ortadan kaldırmak istiyor. Bu modun yaptığı işi ise şöyle özetleyebiliriz; cihazın işlemci ve ekran kartının daha yüksek saat çarpan hızlarında çalışmasını sağlıyor.
 
 
 
 
Şimdilik bu modun etkileri konusunda karışık tepkiler olduğunu da belirtelim. Zira bazı kullanıcılar konsolun bu moda geçtiğinde kararsızlaştığını belirtirken, bazıları da FPS problemleri yaşadıklarını söylüyor.
 
Ayrıca FPS ya da çözünürlük limitine sahip çoğu oyunun da Boost Mode ile birlikte çalışmadığını da ekleyelim. Fakat şu anda beta aşamasında olduğunu ve 4.50 yazılım güncellemesi yayımlanmadan herhangi bir yorum yapmanın sağlıklı olmayacağını da hatırlatalım.
 
shiftdelete
817178
Bu haberler ilginizi çekebilir