Philips' in devi testte!

84 inçlik bir ekrana sahip olan Philips 'in devi testte. Bakalım 84 inçlik dev Philips 4K neler yapabiliyormuş.
07 Mart 2014 12:00
Philips in devi testte!
Ev sineması sistemleri arasında birçok farklı ekran teknolojisi ve boyutu, bu konuda tercih yapmak isteyen kullanıcılara önemli bir çeşitlilik sağlıyor ve bu anlamda zorlu anlar yaratıyor. Çözünürlük konusunda artık eski standart sayılan Full HD yerini yavaş yavaş, üst modellerden başlayarak,Ultra HD televizyona bırakıyor.
Ultra HD dediğimizde aklımıza ilk gelen standart 1920x1080 piksellik Full HD seviyesinin dört katı kadar piksel içeren 4K Ultra HD standardı. 4K Ultra HD paneller en ve boy olarak Full HD’nin iki katı oranında piksel içeriyor. Yani bu televizyonda ekran çözünürlüğü tam tamına 3840x2160 piksel.
 
Salonunuz için dev sahne
Gelişmiş 3 boyutlu görüntü desteğine sahip olan televizyonda 900 Hz panel hızı var, dolayısıyla yanında gelen gözlüklerle birlikte 3 boyutlu deneyimi son noktasına kadar doyurucu biçimde yaşayabiliyorsunuz. Bununla birlikte görüntü zenginliğinin son noktası olarak üç noktadan devreye giren Ambilight teknolojisi ekrandaki görüntüyle eşleşen bir fonışığı oluşturuyor ve seyir keyfinizi artırıyor.
Philips bu televizyonda birçok bağlantı teknolojisini destekliyor. Ultra HD görüntü aktarabileceğiniz üç adet HDMI arayüzü bu bağlantıların temelinde duruyor. HDMI arayüzüyle birlikte hem sesi hem de görüntü aktarabiliyorsunuz.
Gelişmiş özelliklerle sahip bu devasa ekran elbette her bütçeye uygun değil. Fakat Ultra HD televizyon keyfini evinizde yaşamak istiyorsanız ve hatta üç boyutlu sinema keyfi sürmek istiyorsanız Philips’in84PFL9708S12 modelini tercihleriniz arasından değerlendirebilirsiniz. Bu anlattıklarımızı aşağıda yer alan inceleme videosuyla detaylandırıyoruz.
 
Teknik özellikler

Boyut: 84 inç (2133 mm)
Arka ışık: LED
Çözünürlük: 3840x2160 piksel
 
Giriş ve çıkışlar: 3x USB, 3x HDMI, Ethernet, ScartUSB, 3x HDMI, Ethernet, Scart
shiftdelete
Etiketler : Full HD , LED TV , Philips , ultra hd
858323
Bu haberler ilginizi çekebilir