Peş Peşe Yapılan 100 Adet Kasisten Tüm Süratiniz İle Geçseniz?

Peş peşe dizilmiş 100 adet kasisten son sürat geçebilir misiniz? Geçerseniz be olur?
30 Ekim 2017 22:50
Peş Peşe Yapılan 100 Adet Kasisten Tüm Süratiniz İle Geçseniz?
Barındırdığı araç hasar modelleriyle en gerçekçi otomobil simülasyonlarından olan BeamNG, çok ilginç bir deneye sahne oldu. Destruction Nation isimli YouTube kanalı, art arda dizilmiş 100 tane kasis ile eğlenceli bulacağınız bir deney gerçekleştirdi.
 
 
BeamNG, otomobil gövde modellemesinin en gerçekçi tasarlandığı otomobil simülasyonları arasında yer alıyor. Bu durumu özel hazırlanmış bir haritada ile test eden Destruction Nation, ortaya oldukça keyifli bir video çıkartmış durumda. Bu zorlu dizilim üzerinde oyunda yer alan otomobiller ile yüksek hızda sürüş yapan kanal, aslında tahmin edebileceğiniz bir sonuç ortaya çıkartıyor. Daha hız tümseklerinin başında oluşan sarsıntıdan dolayı parçalanmaya başlayan araçlar, bu kuvvetin altında perişan olmuş görünüyor. En dayanıklı model ağırlığı ve büyüklüğü ile beton mikseri olurken, yüksek tekerleklere sahip arazi aracı bile 100 adet kasis sonucunda hayatta kalamıyor.
 
BeamNG’de denenen bu durumun sonucu gerçekte nasıl olurdu?
 
Standart otomobillerde kullanılan süspansiyon sistemleri bu tarz üst üste gelen darbelere dayanabilecek güçte tasarlanmıyor. Yani simülasyon içerisinde denenen bu durumun gerçek şartlarda yapılması eminiz çok daha kötü sonuçlar doğrucaktır.
 
İşte söz konusu o video...
 
 

 
log
Etiketler : 100 Adet Kasis , Son Sürat
912871
Bu haberler ilginizi çekebilir