Oyun Geliştiricilerden Trump Protestosu!

Dünyanın dört bir yanındaki oyun geliştiricileri, ABD Başkanı Donald Trump'ın, mültecileri ve Irak, İran, Suriye, Sudan, Libya, Somali ve Yemen'den gelen müslümanların ABD'ye girişini yasaklayan skandal kararına karşı ayaklandı.
29 Ocak 2017 19:24
Oyun Geliştiricilerden Trump Protestosu!
Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen devir teslim töreni ile görevine başlayan Donald Trump, seçim süreci boyunca savunduğu bazı iddialarını hayata geçirmeye başladı.
 
Trump'ın, geçtğimiz günlerde Irak, İran, Suriye, Sudan, Libya, Somali ve Yemen vatandaşlarının ABD'ye girişini engelleyen kararnameye imza atması, ülke genelinde büyük tepkilere yol açtı.
 
Geliştiricilerin protestosu hava alanında devam ediyor!
 
 
Oyun Geliştiricileri Konferansı için dünyanın dört bir yanından gelen geliştiricilerden bazılarının ülkeye alınmaması, oyun geliştiricilerin protestolara başlamasına neden oldu.
 
Konferans hakkında resmi Twitter hesabı üzerinden açıklama yapan GDC, küresel bir topluluk olduklarını ve Müslüman ülkelerden gelen insanların ülkeye girememesinin kendilerini dehşete düşürdüğünü belirttiler.
 
 
Protesto gösterilerini destekleyen kişilerden birisi olan Microsoft CEO'su Satya Nadella ise, Trump'ın uyguladığı yasağın 76 Microsoft çalışanını etkilediğini belirterek, bunun kabul edilemez olduğunu vurguladı.
 
ABD'de Trump'ın uyguladığı bu yasağın, dünyanın her tarafından yeni çalışanlar edinen Teknoloji şirketlerini zor duruma soktuğu tartışılmaz bir gerçek. Durumu nasıl bir çözüm bulunacağı ise, halen bilinmiyor.
 
shiftdelete
765441
Bu haberler ilginizi çekebilir