Oyun Geliştiricilerden Trump Protestosu!

Dünyanın dört bir yanındaki oyun geliştiricileri, ABD Başkanı Donald Trump'ın, mültecileri ve Irak, İran, Suriye, Sudan, Libya, Somali ve Yemen'den gelen müslümanların ABD'ye girişini yasaklayan skandal kararına karşı ayaklandı.
29 Ocak 2017 19:24
Oyun Geliştiricilerden Trump Protestosu!
Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen devir teslim töreni ile görevine başlayan Donald Trump, seçim süreci boyunca savunduğu bazı iddialarını hayata geçirmeye başladı.
 
Trump'ın, geçtğimiz günlerde Irak, İran, Suriye, Sudan, Libya, Somali ve Yemen vatandaşlarının ABD'ye girişini engelleyen kararnameye imza atması, ülke genelinde büyük tepkilere yol açtı.
 
Geliştiricilerin protestosu hava alanında devam ediyor!
 
 
Oyun Geliştiricileri Konferansı için dünyanın dört bir yanından gelen geliştiricilerden bazılarının ülkeye alınmaması, oyun geliştiricilerin protestolara başlamasına neden oldu.
 
Konferans hakkında resmi Twitter hesabı üzerinden açıklama yapan GDC, küresel bir topluluk olduklarını ve Müslüman ülkelerden gelen insanların ülkeye girememesinin kendilerini dehşete düşürdüğünü belirttiler.
 
 
Protesto gösterilerini destekleyen kişilerden birisi olan Microsoft CEO'su Satya Nadella ise, Trump'ın uyguladığı yasağın 76 Microsoft çalışanını etkilediğini belirterek, bunun kabul edilemez olduğunu vurguladı.
 
ABD'de Trump'ın uyguladığı bu yasağın, dünyanın her tarafından yeni çalışanlar edinen Teknoloji şirketlerini zor duruma soktuğu tartışılmaz bir gerçek. Durumu nasıl bir çözüm bulunacağı ise, halen bilinmiyor.
 
shiftdelete
565639
Bu haberler ilginizi çekebilir
  • Samsungtan Evlere SmartThings Hub Geliyor!

    Samsung'tan Evlere SmartThings Hub Geliyor!

    Samsung'un yeni oyuncağı SmartThings Hub ortaya çıktı. Yeni akıllı ev sistemi SmartThings Hub tüm akıllı ev aletlerine tek noktadan komut verme özelliğine sahip.
  • Samsung, Dünyada İlk HDRli Sinema Ekranı Geliştiriyor!

    Samsung, Dünyada İlk HDR'li Sinema Ekranı Geliştiriyor!

    Teknoloji piyasasında Samsung rüzgarı esmeye devam ediyor. Samsung şimdi de sinema ekranı geliştiriyor. Samsung, dünyada ilk HDR teknolojisine sahip LED sinema ekranı üretecek!
  • Wi-Fi Ağı İçin Müthiş Proje!

    Wi-Fi Ağı İçin Müthiş Proje!

    Hepimiz Wi-Fi ağındaki yavaşlıktan çoğu kez şikayet etmişizdir. Yeni proje ile Wi-Fi ağındaki yavaşlık tarihe karışacak. İşte detaylar...
  • Nvidia İle Bosch Yeni Ortaklık Kurdu!

    Nvidia İle Bosch Yeni Ortaklık Kurdu!

    Geleceğin otomobilleri otonom araçlar hızlı bir şekilde yayılıyor. Nvidia da otonom araç pazarına girmeye başladı ve Bosch ile ortak oldu. Bosch da, Nvidia'nın Drive PX 2 isimli sürücü asistanı platformunu otomobil üreticilerine satacak.
  • Samsung Tasarım Ödüllerini Topladı!

    Samsung Tasarım Ödüllerini Topladı!

    Samsung, International Forum Design tarafından düzenlenen iF Tasarım Ödülleri'nde 49 ödül aldı. Geçen yıla göre aldığı ödül sayısını artıran Samsung, müthiş başarı elde etti. İşte aldığı ödüller...
  • Oculus İçin Yeni Özellik!

    Oculus İçin Yeni Özellik!

    Facebook'un sanal gerçekli kiti Oculus, yeni Rooms 1.2 ve Facebook Canlı Yayın özelliğini duyurdu. Böylelikle insanlar artık kişisel hesaplarından canlı yayın yapabilecekler.
  • Transformers 5in Fragmanı Yayınlandı!

    Transformers 5'in Fragmanı Yayınlandı!

    Türkiye'de bu yaz vizyona girecek Transformers 5 filminin fragmanı yayınlandı. Filmin fragmanında dünyanın nasıl bir yer haline geldiği görülüyor. Yine heyecan dolu bir film bizleri bekliyor.
  • Googleın 4K Akıllı Tahtası!

    Google’ın 4K Akıllı Tahtası!

    Google'ın 55 inçlik akıllı tahtasının fiyatı belli oldu. Google’ın 4K çözünürlüklü akıllı tahtası Jamboard Mayıs ayında kullanıcıların hizmetine sunulacak!
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama