OS X Mavericks ücretsiz olarak indirmeye sunuldu

Apple'ın dünyanın en gelişmiş masaüstü işletim sistemi olarak tanımladığı OS X, 10. sürümü ile Haziran ayında boy göstermişti. OS X Mavericks olarak adlandırılan yeni sürüm bugün itibariyle ücretsiz olarak indirmeye sunuldu.
23 Ekim 2013 20:36
OS X Mavericks ücretsiz olarak indirmeye sunuldu
Mac App Store üzerinden indirilebilen OS X Mavericks, Apple Haritalar, yeni Safari tarayıcısı, çoklu ekran desteği ve iBooks gibi 200'den fazla yeniliği Mac cihazlarına getiriyor. 
 
OS X Mavericks sürümünün öne çıkan yeniliklerinden birisi iBooks. Artık Mac kullanıcıları da iBooks mağazasındaki 2 milyondan fazla esere erişebilecek ve cihazlar arasında akıcı olarak çalışabilecek.
 
Mac kullanıcıları bunun yanında Apple Haritalar yazılımından da yararlanmaya başlıyor. Kullanıcılar Mac cihazında bir rota planladıkları zaman iPhone cihazlarına göndererek sesli navigasyon ile yolculuk edebiliyor.
 
Takvim uygulaması randevuların arasındaki seyahat zamanını tahmin edebiliyor ve hava durumu ile bir harita sunabiliyor. Safari'nin yeni sürümü ile kullanıcılar Twitter ve LinkedIn ağlarında takip ettikleri kişilerin paylaştıkları yeni güncellemeleri Paylaşılan Linkler üzerinden bulabiliyor.
 
iCloud Keychain ile kullanıcıların şifreleri, kredi kartı bilgileri, WiFi şifreleri güvenli bir şekilde depolanıyor ve tanımlı cihazlar arasında senkronize edilebiliyor. OS X Mavericks konfigürasyona ihtiyaç duymadan çoklu ekranların kullanımına da imkan tanıyor.
 
İnteraktif Bildirimler sayesinde kullanıcılar bulundukları uygulamadan çıkmadan bir mesajı cevaplayabiliyor, FaceTime görüşmesine yanıt verebiliyor veya bir epostayı silebiliyor. 
 
OS X Mavericks'in sunduğu çekirdek teknolojiler ile Mac cihazlarının performansı ve dolayısıyla batarya ömrü artıyor. OS X Mountain Lion sürümünü çalıştırabilen her Mac cihazı Mavericks sürümünü de rahatlıkla çalıştırabilecek. Snow Leopard, Lion veya Mountain Lion sürümlerinden doğrudan Mavericks'e yükseltme mevcut.  
donanimhaber
Etiketler : Apple , Maverics , OS X
615334
Bu haberler ilginizi çekebilir