OS X 10.11 Hakkında Herşey

Apple'ın merakla beklenen WWDC 15 etkinliği kapsamında tanıtacağı yeni Apple OS X 10.11 işletim sistemi hakkında herşey haberimizde! İşte OS X 10.11'in tüm özellikleri, görselleri ve diğer tüm detaylar...
08 Haziran 2015 14:50
OS X 10.11 Hakkında Herşey

Apple 'ın yeni işletim sisteminin adı OS X El Capitan oldu. 

Yeni eklenen jestler ve trackpad kısayolları sayesinde macbooklarınızı kullanmak artık çok daha kolay olacak, örneğin imleci göremiyor musunuz? hemen trackpad'e dokunup elinizi sağa ve sola hareket ettirin, imleç büyüyecektir, yada iki parmağınızı kullanarak trackpad üzerinden farklı uygulamalara ulaşmak mümkün. 

 

Safariye eklenen yeni özellik, en çok kullanılan internet sitelerinizi ekrana çakılı hale getirmenize olanak sağlıyor. 

 

 

Yeni eklenen Spotlight, SplitView ve window management özellikleri Mac deneyiminizi bir üst seviyeye taşıyacak.

 

Spotlight üzerinden daha fazla arama yapmak mümkün kılındı. Artık hava durumu ve spor karşılaşmalarının skorları dahil birçok aramayı Spotlight üzerinden yapmak mümkün. Değiştirilen tam ekran görünümü maillerinizi kontrol ederken, bir yanda da yeni mesaj sekmesine açmanıza olanak sağlıyor.

 

 

Yeni Space tuşu özelliği sayesinde çoklu ekran açmak herzamankinden çok daha kolay. Tam da burada devreye giren SplitView özelliği ekranı ikiye bölerek, farklı işlerinizi aynı anda yapmanıza olanak sağlıyor.

 

 

El Capitan ile birlikte günlük kullanımda sıkça kullandığımız özellikler artık çok daha kolay, etkili ve gelişmiş olacak.

 

El Capitan ile birlikte, maillerinizi konrol etmek, bir uygulamayı açmak yada iki uygulama arasında geçiş yapmak artık çok daha kısa bir süre alacak.

 

 

 

Bir çekirdek grafik teknolojisi olan Metal, uygulamaların direkt olarak GPU'dan güç almasına izin vererek oyunlarda ve uygulamalarda alışık olduğumuz gerçekçilik ve detayları bir üst seviyeye taşıyacak. 

 

 

Oyuncuların gözdesi olacak Metal, bize daha hızlı bir performans ve çok daha iyi grafikler sunmaya hazırlanıyor ve bir çok büyük oyun üreticisinin Metal kullanmaya başladığını hatırlatmakta fayda var. Metal for Mac ile %40 Rendering'te daha büyük etkinlik ve Adobe After Effects'de 8 kat, Draw Call performansında da 10 kat performans artışı sağlamakta.

 

 

Bugün itibariyle Beta sürümü kullanıma hazır olacak olan El Capitan'ın tam sürümü Sonbahar'da kullanıma hazır olacak.

 

Sonuç olarak El Capitan, hızı, performansı ve kullanım kolaylığını bir arada sunarak daha iyi bir iMac ve Macbook deneyimi sunmayı hedefliyor ve bunu başarmış diyebiliriz.

 

incehesap

323440
Bu haberler ilginizi çekebilir